banner

Water Garden açılışı Mayıs’ta

Ataşehir’in kalbinde ‘yaşam, eğlence ve gastronomi’ merkezi olarak konumlandırılan Water Garden, İstanbulluların sosyal hayatına yön vermeye hazırlanıyor

Ziylan Gayrimenkul’ün, dünya çapında bir projeye imza atarak Ataşehir’in kalbinde, 750 milyon TL yatırımla ‘yaşam, eğlence ve gastronomi’ merkezi olarak hayata geçirdiği ve İstanbullular’ın sosyal hayatına yön verecek olan Water Garden, Mayıs sonunda hizmet vermeye başlayacak.

Toplam 150 bin m2 alanin, inşaat alanı 38 bin m2, kiralanabilir alani 50 bin m2 olan projede sadece 100 bin m2 insana park, bahçe, havuz, eğlence alanı olarak ayrılmış. Projenin içinde ‘mini golf’, ‘extreme park’, ‘çocuk parkı’ da bulunan, çok çeşitli bitkinin ve ağaçların yer aldığı, 15 bin metrekarelik Park ve 5 bin metrekarelik bir havuz da kurulacak. Nostalji pazarı, organik pazar, çocuk yuvası, gençlere eğlence alanı, 11 salonluk sinema kompleksi, gastronomi okulu gibi alanların da yer alacağı projede Türkiye’nin her köşesinden yöreye özgü geleneksel tatların İstanbul’daki ilk adresleri, Anadolu ilk defa yer alacak markalar, en sevilen markaların en özel konseptleriyle restoranlar, bistrolar, kafeler, food court ve lezzet noktaları yer alacak.

Fine dining restoran da olacak simit de satılacak. 10 TL’ye de 150 TL’ye de karnınızı doyurabileceğiniz, insanların birbirini etkilemeden vakit geçirebileceği zone’lar yaratılmış.

Proje, 13 milyar dolarlık eğlence ekonomisine sahip Türkiye`de, doğru lokasyonu ve stratejik planlarıyla bana göre umut vaad ediyor. Zira Ataşehir önümüzdeki yıllarda her gecen gün büyüyüp renklenecek ve 10 yıl içerisinde her gün yaklaşık 150 bin kişinin yer değiştirdiği bir semt, mini bir şehir haline gelecek. Evinden uzaklaşmak istemeyen Atasehir ve Anadolu yakasi halki icin, diger taraftan da gastronomiye merakli Avrupa yakasi yasayanlari icin guzel bir merkez olacak. Sonrasinda da uluslararasi pazarda yerini bularak turist de agirlamaya ve en onemlisi Turk mutfagini, sokak lezzetlerini, ev yemeklerini, balığını, mezesini, yöresel lezzetlerini dunya aile paylasan bir merkez olacak.

Projenin tamamlanmasini ve Mayis sonunda acilmasini buyuk bir heyecanla bekliyor olacagim.

 

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz