banner

Ünlü şef Aduriz İstanbul’a geliyor

Dünyaca ünlü yıldız şef Aduriz İstanbul’a geliyor

Türkiye’nin zengin mutfağını dünyaya tanıtmayı hedefleyen ve dünya gastronomisi ile Türk gastronomisini buluşturan Gastromasa Konferansı 10 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Gastronomi profesyonellerini ve yemek meraklılarını buluşturacak konferansa katılacak Yıldız Şefler belli olmaya başladı. Dünya’nın en iyi 7 inci Restoranının sahibi Yıldız Şef Aduriz Gastromasa için Türkiye’ye geliyor. Aduriz tecrübelerini ve restoranının başarı öyküsünü bu yıl “Hikaye” temasıyla gerçekleştirilecek Gastromasa’da anlatacak.

Dünyaca ünlü şefleri ve yatırımcıları Türk Gastronomisiyle buluşturacak 2. Gastromasa Konferansı, yıldız şefleri Türkiye’de ağırlamaya hazırlanıyor. Michelin yıldızlı ünlü şefler ve gastronomi dünyasının ünlü isimleri bilgi birikimlerini ve tecrübelerini 10 Aralık’ta CVK Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte anlatacak. Dünyanın en iyi 50 Restoranları listesinin 7 inci sırasında yer alan Mugaritz restoranın kurucu ve baş şefi Andoni Luis Aduriz, Gastromasa Konferansı için İstanbul’a geliyor. Ana teması “Hikaye” olan konferansta Aduriz, “az çoktur” mottosuyla hareket eden Mugaritz’in yapısını ve hikâyesini Gastromasa katılımcılarıyla paylaşacak. 2 Michelin yıldızına sahip Mugaritz, 2006 yılından beri dünyanın en iyi restoranlardan biri olarak kabul ediliyor.

Normal insanların inanılmaz başarısı

Aralıkta Gastromasa’ya katılacak Yıldız Şef, Ekibini ve kendisini başarılı kıyapan unsurları ise şöyle anlattı: “Ekibimizi başarılı kılan şeyin her zaman grup çalışması olduğu gerçeğini vurgulamışımdır. Emek, çalışma ve dayanışmayla iş yapıyoruz. Bizim en önemli özelliğimiz, yeteneğiyle çok da öne çıkmayan normal insanların üretme özelliğiyle inanılmaz işler başarabilmesi. Bizi bu günlere getiren şey de bu oldu”

“O anı bekleyin”

Aduriz ve ekibinin Mugaritz’te yaptığı işler son derece inovatif, işini üretken kılmak için farklı disiplinlerden insanların bilgi ve birikimlerinden yararlanmayı kural haline getiren Yıldız Şef “Farklı bir şey yapmaya çalışıp üretken olmak istediğinizde o anı beklemeniz gerekiyor. Bir an geliyor ve kafanızdaki bütün soru işaretleri ve sorguladığınız durumlar netleşiyor. Bu anı hissettiğiniz zaman yapmak istediğiniz ürünü başka disiplinlerle harmanlarsınız. Biz 15 sene önce sanatçı, yazar, koreograf, müzisyen, bilimadamı gibi pek çok farklı disiplinden kişilerle çalışmaya başladık. Daha sonra bu insanların arasına filozof, sosyolog, nörobilimci gibi pek çok farklı alan da ekledik” diyor. Aduriz, bir işte yol alabilmek için ne yapmak istemediğini bilmenin, ne yapmak istediğini bilmekten daha sağlıklı olduğunu da belirtirken geriye kalanının ise emek ve çalışma olduğunu ifade ediyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz