banner

Türk Zeytinyağına Rekor Ödül

Nova Vera Zeytinyağı, Los Angeles, Japonya JOOP, Londra, Japan Olive ardından, dünyanın en büyük zeytinyağı yarışması New York IOOC ‘den de altın madalya ile döndü. Böylece ilk kez bir Türk zeytinyağı markası rekor ödüle sahip oldu. Nova Vera, 2018 yılı içinde uluslararası yarışmalardan,kalite dalında sekizi altın, on madalya; ambalaj kategorisinde ise 4 madalya alarak toplam 14 ödül kazandı.

Yüksek talep nedeni ile katılımın 1000 adet ile kısıtlandığı dünyanın en prestijli zeytinyağı yarışması New York Olive Oil Competition’da altın madalya alan Nova Vera, geçen hafta da 400’ün üzerinde zeytinyağı ile Avrupa’nın en geniş katılımlı yarışması olan London Olive Oil ve ardından, Asya /Okyanusya bölgelerinin en büyük yarışması olan Japan Olive’de iki altın madalya ile birlikte “Türkiye’nin en iyisi” olarak, ülke ödülünün de sahibi olmuştu.

Nova Vera’nın, Ayvalık ve Manisa’daki kendi bahçelerinden, sadece erken hasat ve soğuk sıkım tekniği ile ürettiği natürel sızma zeytinyağları 2018 yılında uluslararası yarışmalarda en çok ödül alan Türk zeytinyağı markası oldu.

“Türk zeytinyağının geleceği parlak”

Nova Vera’nın kurucusu Bahar Alan, “ürünlerimizde sadece erken hasat ve soğuk sıkım tekniklerini kullanıyoruz ve bu bize hedeflediğimiz kalite ve lezzeti getiriyor. Zeytinin sahip olduğu faydalı bileşenleri zeytinyağına aktarmak, besin değerini korurken lezzetini açığa çıkarmak ancak onu doğru işleyebildiğimizde mümkün oluyor. Biz sadece sağlık bileşenleri en yüksek ve en kaliteli zeytinyağını üretmeye odaklandık. Yurtdışı yarışmalar, kalitemizin uluslararası alanda da tescil edilmesi anlamında bizim için önem taşıyor. Henüz çok genç bir marka olmamıza rağmen Türk zeytinyağını yurtdışında başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz ve Türk zeytinyağının geleceğinin parlak olduğuna yürekten inanıyoruz” dedi.

“Dünyada tanınan marka olmak için yüksek kalitede zeytinyağı üretmek gerekli”

Türkiye’nin zeytin ve zeytinyağı ihracatının son dönemde ivme kazandığını, Ocak-Şubat 2018 döneminde 121,7 milyon dolarlık dış satımla tüm zamanların en yüksek 2 aylık ihracat rakamının elde edildiğini hatırlatan Bahar Alan, sözlerine şöyle devam etti: “Ülke olarak yaptığımız zeytinyağı ihracatının sadece miktar olarak artması değil aynı zamanda birim fiyatının da yükselmesi hedeflenmelidir. Bu da ancak yurtdışı pazarlara, sürdürülebilir tarım uygulamaları ile yüksek kalitede, markalı ürünler sunulması ile mümkün olabilecektir. Nova Vera, bu prensiple çalışan ve “Ömrünüze Sağlık” sloganı ile tüketicilere sağlık bileşenleri yüksek ürünleri sunmayı hedefleyen bir üreticidir”.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menümüz