banner

Şehrin Lezzet Buluşması Restoran Haftası

Şehrin Lezzet Buluşması Restoran Haftası, 7. Yılında “Sokak Lezzetleri” Konseptiyle 7 Şehirde Başlıyor

Şehrin gelenekselleşen ve merakla beklenen lezzet buluşması, 7. Restoran Haftası, Nisan ayı boyunca 7 farklı şehirde “Sokak Lezzetleri Restoranlarda, Restoranlar Sokakta” diyerek gastronomi ve yaşam kültürüne katkıda bulunmayı sürdürüyor. Restoran Haftası, ülkelerinin sokak lezzetlerini sergileyecek 3 yabancı şefin konuk olduğu, 3 Nisan Pazar günü Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşecek açılış etkinliği ile başlayacak.

Dude Table organizasyonu ile gerçekleşen Restoran Haftası, 7. Yılında “Sokak lezzetleri restoranlarda, restoranlar sokakta” başlığı ile hem dünyanın hem de Türkiye’nin farklı sokak lezzetlerini ve şaraplarla uyumunu lezzet meraklılarıyla buluşturacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep olmak üzere 7 şehirde yaklaşık 150 restoranın katılımıyla gerçekleşecek Restoran Haftası kapsamında; sokak lezzetleri şeflerin özel yorumları ve şarap eşlemeli menüler şeklinde uygun fiyat politikasıyla sunulacak. Ayrıca Restoran Haftasına katılan yaklaşık 30 “fine dining” restoranın ayın farklı bir gününde servis edecekleri “Degüstasyon Menüsü”ile Nisan ayı boyunca ayrıcalıklı lezzetleri ulaşılabilir kılınacak.

Yıldızlı Şefler Restoran Haftası açılış etkinliği için İstanbul’da…

Farklı mutfak kültürlerinden sokak lezzetlerinin sunulacağı Restoran Haftası açılış etkinliğinde Michelin yıldızlı İngiliz Şef Josh Eggleton, Thailand’lı Şef Vatcharin Bhumichitr ve İtalya’dan Michelin yıldızlı, gastronomi dünyasının sembol kadın şeflerinden’ı İstanbul’da bir araya geliyor. 3 Nisan Pazar günü Rahmi Koç Müzesi Halat Restoran’da 13:00 – 18:00 saatleri arasında unutulmaz bir gastronomik deneyimle başlayacak Restoran Haftası açılış etkinliği biletleri Biletix üzerinden satışa sunuluyor.

Tek Lokmada Restoran Haftası, İstanbul Semt ve Lezzet Turları, Sokak Lezzetleri Enstalasyonları…

Bir ay boyunca şehir hayatına renk ve yeme içme sektörüne canlılık katacak Restoran Haftası kapsamında etkinliğe katılan 150’e yakın restoran menülerini lezzetlerle uyumlu şaraplar eşliğinde sunarken; bazı noktalar “Degüstasyon Menüleri”, “Chef Table”, “Street Food& Street Jazz”, “Wine&Bite”, “Street Food Party” başlıklı farklı etkinliklere imza atacak. Restoran Haftası kapsamında İstanbul Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde “Tek Lokmada Restoran Haftası” ikramlarıyla, Restoran Haftası lezzetleri sokaklara da taşınacak.

7. Restoran Haftası bu yılki konsepti çerçevesinde Saffet Emre Tonguç ve Bahar Akıncı’nın rehberliğinde gerçekleşecek “İstanbul Semt ve Lezzet Turları”nda isemeraklıları İstanbul’un tarihi semtlerini ve sokak lezzetlerini keşfedecekler.

Gaziantep’te 16 Nisan’da Bayazhan’nın avlusunda şehrin sokak lezzetlerinin sunulacağı lezzet şöleni, 7. yılında Restoran Haftası’nın heyecan verici etkinliklerinden biri olacak.

Restoran Haftası noktalarında ziyaretçileri bekleyen sürprizlerden biri de sanatçı Sabo Akdağ, Cansu Gürsu, Nazlı Erdemir ve Serkan Yolcu’nun “Restoran Haftası Sokak Lezzetleri Enstalasyonları” olacak. Sokak lezzetlerini sanatsal içerikle buluşturan sanatçıların çalışmaları bir ay boyunca Restoran Haftası noktalarında sergilenecek.

7.Restoran Haftası programı ve anlaşmalı noktaları hakkında detaylı bilgi için www.restoranhaftasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Restoran Haftası Sosyal Medya Hesapları :

https://www.facebook.com/restoranhaftasi

https://www.instagram.com/restoranhaftasi/

#restoranhaftasi #lezzetbulusmasi

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz