banner

Müzeyyen’de Kahvaltı

Bu yıl kendiliğinden oluşan bir ‘kahvaltı trendi’ var (umarım trend değil daimi olur) Hep diyoruz ya hani, İstanbul’da kahvaltı edebilecek düzgün, fiyat ve içerik dengesini tutturan, hizmeti aksamayan nitelikli kahvaltı pek yok diye. Bunu bana semt bazlı İstanbul’daki kahvaltı mekanları nı sorduğunuzda daha çok fark ediyorum.

Şimdilerde kendi markasıyla hizmet veren mekanlar “misafir mekan” ağırlamaya başladı. Haftaiçi kendi konseptinde yemek verirken haftasonu enfes “kahvaltı masaları” ile farklı bir mekanı öğleden sonra 15.00-16.00’ya kadar ağırlıyanlar var. Böylelikle mekan boş olan saatlerini değerlendirmiş, diğer mekan da iş yaratmış oluyor.

Bunlardan birisini “kahvaltı kraliçemiz” Gezerkenöğrenen  ‘den duydum ve kendisiyle birlikte kahvaltının daha ilk haftasında atladım gittim. Koşuyolu’nda yıllardır meze restoranı olarak hizmet veren Müzeyyen’in yerinde haftasonları kahvaltı vermeye başlayan DEM KAHVALTI, mavi beyaz pötikareli masa örtüleri, dantelli yastıklarıyla Ege havasını İstanbul’a getiren mekanda göz dolduran bir kahvaltı ortaya çıkarmış.

Müzeyyen Kahvaltı2

Kahvaltı #cografiisaretli ürünlerden oluşuyor ve ürünleri sürdürülebilir, küçük işletmelerden temin ediyorlar. Bence harika bir amaca hizmet ediyorlar… MSA mezunu sevgili Mehtap ve kol kola verdiği Şebnem, birikimleri, tecrübeleri, ellerinin lezzeti ve üzerine ekledikleri sevgileriyle sıcacık bir kahvaltı sundular.

Kahvaltıda neler var?

Dört çeşit peynir. Ezine, tulum, sepet peyniri, eritilmiş yörük peyniri.

Elma pektini ve agaveyle hazırladıkları reçeller: Portakal kabuğu reçeline bayıldım.

Kars’tan bal

Zeytinler Alaçatı Çiçekçi Ali’den

Zile pekmezi: Minik vintage kuplarda üzerine portakal kabuğu rendelenmiş, Antep fıstığıyla nefis görünüyor.

Antakya’dan sürk peyniri

Manda kaymağı

Tire’den gelen taze taze yeşilliklerle hazırlanmış sürk peynirli, cevizli, narlı salata

Tire Ali Kasap’ın sucuğuyla hazırlanmış yumurta (çok gezenti tavuklardan )

Lor peyniri üzerine karanfille tatlandırılmış böğürtlen reçeli

İzmir’deki Alsancak Dostlar Fırını’ndan gelen, sıcağı üzerinde BOYOZlar. Çikolatalısı da var. Sıcak sıcak minik bir çikolatalı boyoz yedim, ah ne özlemişim. bu haftadan itibaren enginarlı boyoz da olacak ve mevsimine göre boyozların iç malzemesi hep değişecek.

ÇAY SINIRSIZ

Kişi başı fiyatı: 40 TL

09.00-15.00 arası kahvaltı veriyorlar.

Kahvaltı Fotoğrafı: Diana Bragimov (@shesaysistanbul)

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar
  • comment avatar Gamze 19 Mayıs 2017

    Merhaba bi buğün oradaydık ne boyoz vardı nede ona benzer birşey melekem geliyor kişibaşına ancak bi kaşık reçel bal kaymak varla yok arası çaylar ılık sucuklu yumurta istedik sucuğu koklatmışlar yani görüntü çok ama içi boş ayrıca sucuk içinde yazmışlar Melen’den az dedik Onuda hesaba eklemişler
    Birde 40 tl fiyat

Menümüz