banner

MONOCHROME bomontiada’da Açıldı!

Brasserie konseptini yepyeni bir yaklaşımla hayata geçiren Monochrome, bomontiada’da misafirlerini ağırlamaya başladı. Şehrin yeni lezzet durağı, kahvaltıdan akşam yemeğine, atıştırmalıklardan tatlılara günün her saatine uygun alternatifler sunuyor. Monochrome, taze kahve çeşitleri ile 3.dalga kahve konusunda da iddialı.

Kahve tutkunları için yeni alternatif

Klasik brasserie anlayışına kendine has ve çağdaş bir yorum getiren Monochrome, yeni nesil 3. dalga kahveleri ile de menüdeki iddiasını koruyor. Taze kahve çekirdeklerinin kavrularak özenle hazırlandığı kahve çeşitleri, yeni buluşma noktasında kahve tutkunlarını bekliyor.

Menünün zengin içecek yelpazesinde milkshake, taze meyve suları, körpe otlarlar hazırlanmış ferah soğuk içeceklerin yanı sıra zengin şarap kavından oluşan alkollü seçenekler de bulunuyor.

Brasserie konsepti ile iddialı menü

Adını, fotoğraf sanatının daha çok siyah beyazıyla bilinen “tek ton” karelerinden alan Monochrome, misafirlerini geleneksel brasserie lezzetlerinin yanı sıra, yepyeni tatlardan oluşan iddialı bir menüyle karşılıyor. Günün her öğünü için zengin alternatifler sunan menüde, ayaküstü atıştırmayı sevenler için de çok sayıda seçenek yer alıyor. French toast, eggs benedict, tütsülenmiş gevrek kuzu kaburgası menünün favori lezzetlerini oluştururken; karidesli linguini; somonlu, tavuklu ve ton balıklı waffle, harissalı tavuk salatası ve Monochrome kahvaltı tabağında konukları sürpriz lezzetler bekliyor. Menü, kruvasandan üzümlü çöreğe uzanan fırın lezzetlerin yanı sıra mevsimlik tatlılar ve özgün waffle çeşitleriyle de iştah kabartıyor.

Fotoğraf Sanatından İlham Alan Tasarım

Çok sayıda uluslararası ödüle sahip tasarım firması Lagranga Design’ın “fotoğraf ışıktır” mottosuyla hayata geçirdiği Monochrome, fotoğraf sanatından ilham alan özgün tasarımı ile hem lezzet hem de fotoğraf tutkunlarını kucaklıyor. Özel tasarlanan mekanda, konukların ziyaret esnasında deneyimleyerek keşfedebilecekleri ışık oyunlarına, büyük panoları süsleyen siyah-beyaz fotoğraf kareleri eşlik ediyor. Mekanın ön cephesini saran camlar ise fotoğrafların dışarıdan da görülebilmesine olanak sağlıyor. Önünden geçen herkesi adeta içeriye davet eden Monochrome’da farklı dönemlere ait vintage fotoğraf makineleri de yer alıyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz