banner

Meksika Bayramı “Cinco de Mayo”

İstanbul’da Meksika rüzgarı esmeye devam ediyor. Meksika’nın en önemli bayramlarından biri olan “Cinco de Mayo” 5 Mayıs Cuma günü Meksika Restoranı Los Altos İstanbul’da kutlanıyor

Meksikalılar’ın emperyalist güçlere karşı kazandığı zaferi anmak amacıyla her yıl 5 Mayıs’ta biraraya geldiği “Cinco de Mayo (5 Mayıs Bayramı)” Meksika Restoranı Los Altos İstanbul’da kutlanıyor.

Meksika’nın Puebla eyaleti’nde 1862’de III. Napolyon komutasındaki Fransız ordularına karşı elde edilen zaferin kutlandığı bayram olan “Cinco de Mayo” özellikle Amerika’nın yoğun Meksika nüfusuna sahip bölgelerinde ve Meksika’da büyük bir coşkuyla kutlanır.

Bu özel günü anmak amacıyla 5 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek ve Mariachiler’in eşsiz performansıyla eşlik edeceği “Cinco de Mayo” kutlamasında, ziyaretçilere Meksika’nın vazgeçilmez lezzetleri taco, enchilada, guacamole, queso fundido, quesidilla, chili con carne’nin yanısıra Los Altos’un imza kokteylleri de sunulacak. Ziyaretçiler, bu geceye özel, Meksikalılar’ın severek tükettiği “mavi mısır unu” ile yapılan “taco de salmon” yani “somonlu mavi taco” da deneyebilecek.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz