banner

Döner yiyip geğirene ceza

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir büfede soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirdiği için “görgü kurallarını zedelediği” gerekçesiyle para cezasına çarptırılan ve bir anda sosyal medyada gündem olan Avusturyalı barmen Edin Mehic, KasapDöner’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor.

27 yaşındaki Avusturyalı barmen Edin Mehic, 7 Şubat 2016 Pazar günü Viyana’daki Prater Eğlence Parkı’ndaki gezintisi sırasında bir döner büfesinde soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirince, yakınlardaki iki Viyana polisi tarafından “görgü kurallarını zedelediği” gerekçesiyle 70 Euro (Yaklaşık 225 TL) para cezasına çarptırılmıştı. Olayı ve ceza makbuzunu Facebook profilinde paylaşan Mehic, bir anda sosyal medyada gündem haline gelmişti. KasapDöner de Mehic’e ulaşarak İstanbul’a davet etti ve destek amacıyla, kesilen cezayı da üstlenmeyi teklif etti.

Muhtemelen yediği dönerden ziyade içtiği koladan dolayı geğiren ve cezaya çarptırılan Mehic,  2 Mart 2016 Çarşamba günü saat 12.30’da Ortaköy’deki KasapDöner’de olacak. Siz de orada olup “Döner görgü kurallarını zedelemez” protestosuna katılmak istiyorsanız uğramanız tavsiye.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz