banner

İletişim

Hülya Meral kimdir?

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlk orta lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1999 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik bölümüne girdi. Okul yıllarından itibaren İstanbul, İzmir ve Ankara’daki çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. 7 yıl görev yaptığı Hürriyet Gazetesi’nden ayrılıp 1 yıllığına çok sevdiği Londra’ya yerleşti.

Londra’dan döndükten sonra www.hulyameral.com sitesini açarak gastronomi ve yeme içme sektörü hakkında yazı, haber ve röportajlar yapmaya başladı. 2016 başında 15 yıldır yayımlanan Türkiye’nin köklü dergilerinden Gastronomi Dergisi’nin editörlüğünü üstlenen Meral, dergi bünyesinde basılan bazı sektörel dergileri hazırladı. Gourmet & Styling Dergisi’ne ünlülerle gastronomi röportajları yaptı.

Halen derginin editörlüğünü sürdüren Meral, Kasım 2016’da bir sosyal sorumluluk projesi olarak e-ticaret girişimi www.pestildukkani.com ‘u kurdu. Gümüşhane’nin coğrafi işaretli geleneksel ürünleri ‘pestil’ ve ‘köme’ (cevizli sucuk) satışına başladı.

Hülya Meral, üniversitelerin gastronomi bölümlerinde konuk olarak ve yeme içme sektörü için düzenlenen fuarlarda konuşmacı olarak yer alıp “sosyal medyanın yeme içme sektörü üzerindeki önemi” ve “yeme içme sektöründe sosyal medyanın doğru kullanımı” konusunda bilgi paylaşımında bulunmaktadır.

Kendi adını taşıyan Youtube kanalı ve instagram hesaplarını aktif olarak kullanarak çeşitli kurumsal markalarla işbirliğine gitmektedir.

İletişim: hulyameral81@gmail.com

Menümüz