banner

Günde 180 bin adet pide üretiyor

Anadolu Yakası’nda kahvaltıya nereye gidelim diye sorulduğunda, ilk sıraya koyduğum mekanlardan Nelipide Gurme. Gerçek ve karakteristik bir ‘Ordu Köy Kahvaltısı’ sunuyorlar ve kullandıkları tüm malzemeler Ordu’dan geliyor. Sebzeleri Çarşamba’daki seralarından. Etler, turşular, fındıklar, çemenler vs her şey kendi üretimleri. Peynir ve unları kendi standartlarına göre özel olarak yaptırıyorlar. Yaylalara has özel tereyağlı kuzine ekmeği, kuru yufka böreği ve turşu kavurmaları özellikle tatmanızı önerdiğim lezzetlerden.

img_0167

İki kardeş Cevdet ve Nurettin Aktaş’ın Ordu’da sekiz masalı küçük bir restoran işletmesi olarak başlattıkları girişim, bugün ikinci kuşak yöneticiler Tamer ve Samet Aktaş kardeşler ile İstanbul’da devam ediyor. Yerel markaları Aktaşlar. Önce Ordu’da markalaşmaya başlamışlar.

Günde 180 bin adet pide üretiyor

Benim doğduğum yıl 🙂 1981’de Ordu’da kurulmuş olan Nelipide Superfresh, Macro, Carrefour ve Migros gibi markalara günde 180 bin adet ‘dondurulmuş pide’ üretiyor. Orta Doğu, Avrupa, Rusya ve Azerbaycan’a da Ordu pidesi yedirerek pizza ve hamburgere adeta meydan okuyorlar.

nelipide

‘En sevdiğin pide’ mottosuyla geleneksel Türk Mutfağı’nın vazgeçilmez lezzeti pideyi, dünyaya tattırmak için Ordu’dan yola çıkan Nelipide Gurme’nin, ilk lezzet durağı olan İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki Çiftehavuzlar şubesi 2013 yılından beri hizmet veriyor. Bulunduğu ilin ve lokasyonun en iyi pidecisi olma misyonunu taşıyan mekanın her noktasında Ordu konsepti görüyorsunuz.

Alametifarikası “Ordu Pidesi”

Meydanda sadece Karadeniz kahvaltısı yok elbette. İsteyene kahvaltı, pide veya ana yemek seçeneği sunan mekanın alametifarikası “Ordu Pidesi”. en iyi pide nerede yenir

Nelipide Gurme’de etlisinden, sebzelisine kadar her türlü pide çeşidini bulmak mümkün. Kıymalı, kaşarlı, kıymalı – kaşarlı, beyaz peynirli, vejeteryan, sucuklu, kuşbaşılı, pastırmalı, karışık mantarlı, tercihe göre üzerine yumurta kırılmışı…

img_0185

Nelipide Gurme tüm şubelerinde bir ‘lezzet standardı’ sağlayarak Ordu’daki lezzeti birebir İstanbul’a taşıyor.

Taş fırında odun ateşinde pişirilerek misafirlere sunulan pidelerin tereyağı ve yumurtası da Ordu’dan. Ben spesiyalleri arasında en çok Ordu Çıtırı (3 peynirle aperatif olarak yapılıyor) ve Nelipide Love’ı seviyorum ama dilerseniz Nelipide Hertürlü, Nelipide yuvarlak kıymalı, Nelipide Special ve Nelipide Gnelipide gurme old çeşitleri de var ve her biri iştah kabartıyor.

Karalahana dolması, bal ve kırılmış fındıkla yenen sütlacı ve adını Ordu’nun eski isminden alan tatlısı cotyora (kotyora olarak okunuyor) giderseniz önereceğim ve kaçırırsanız hayıflanacağınızı tahmin ettiğim lezzetlerden. Mekanın üst katında çocuklar için bir oyun alanı var. Ailece gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz yerlerden.

İstanbul’da 3 şubesi bulunuyor

Nelipide Gurme, Ordu’da Güzelyalı, Durugöl ve Çarşı olmak üzere toplam üç şubeyle hizmet veriyor. İlk konsept mağazasını 2013 yılının başında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açan Nelipide Gurme’nin Ataşehir ve Beylikdüzü’nde de üç şubesi bulunuyor.

nelipide bağdat caddesi

Tamer Aktaş, “Günde 4.000 mutlu misafir sayısını katlamak, başarımızı ve yemekten zevk aldığımız tatları paylaşmak için İstanbul’dan başlayan yolculuğumuzu sadece Türkiye’ye değil tüm dünyada lezzete, güzel yemeklere değer veren, önemseyen herkesle paylaşmak için yoldayız” diye belirtiyor.

nelipide

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz