banner

Gastromasa İstanbul’da

Gastromasa Konferansı, Dünya yıldızlarını İstanbul’da buluşturuyor. Türkiye’deki Gastronomi Profesyonellerinin İlk Ulusal Konferansı’nda dünyanın yeni gastronomi çekim merkezi İstanbul, mercek altına alınacak.

Gastromasa, 14 Kasım Cumartesi günü Radisson Blu Şişli Otel’de dünyanın önemli gastronomi profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. 1. Ulusal Gastronomi Konferansı, Türkiye’nin zengin mutfağını ve kendine has gastronomi kültürünü dünya çapında tanıtmayı hedefliyor.

Sergi Arola ve diğer dünyaca ünlü süpriz şefleri, sektörün önde gelen firmalarını ve Vedat Başaran’ın moderatörlüğünde yerli, yabancı yatırımcıları aynı platformda buluşturan Gastromasa, 1. Ulusal Gastromasa Konferansı’nı 14 Kasım Cumartesi günü Radisson Blu Şişli’de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Yurt içinden ve yurt dışından katılacak değerli şeflerin bilgi birikimleri ve tecrübelerini Türkiye’nin farklı destinasyonlarından gelecek gastronomi profesyonelleriyle paylaşacağı 1. Ulusal Gastromasa Konferansı, tüm gün sürecek oturumlarla 500 profesyonel, 40’a yakın firma ve ana sponsorların katılımıyla gerçekleşecek ve Türk gastronomisi için büyük katkı sağlayacak.

Sektörün nabzını tutacak konferans boyunca ‘Türkiye Coğrafyasına Ait Geleneksel Ürünler’ temalı fotoğraf sergisi ve Türkiye’nin önde gelen 20 şefinin “İnovatif Türk Şefler” bölümünde konferansa özel hazırlayacağı inovatif tarifler sergilenecek. Oturumlar devam ederken katılımcı firmalar bünyelerinde bulunan en yeni ve inovatif ürünleri tanıtma imkanı bulacak. Yerli, yabancı basının da katılım göstereceği bu organizasyon, yeme içme sektöründe ön plana çıkmak, farkındalık yaratmak, hedef kitle ile doğrudan bir bağ kurmak isteyen katılımcılar için önemli bir fırsat yaratacak.

Yenilikçi İspanyol mutfağının Michelin yıldızlı şefi İstanbul’da

Dünyanın birçok yerinden sektöre yön veren şefin katılacağı konferansın ön plana çıkan konuşmacılarından biri iki Michelin yıldızlı İspanyol şef Sergi Arola olacak. ‘Yenilikçi İspanyol mutfağı’ konusunda bir marka haline gelen Arola, farklı kültürlerin mutfakları arasında bağ kurmaya verdiği önemle Türkiye ile İspanya arasında bir köprü kuruyor.

Barselona’da başladığı kariyerinde hızlıca yükselen Arola, İspanya’nın üç Michelin yıldızlı efsane restoranı elBulli’nin kurucu şefi Ferrán Adrià ve füzyon mutfağının öncülerinden sayılan ünlü Fransız şef Pierre Gagnaire gibi isimlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Geçtiğimiz yıl Raffles İstanbul Zorlu Center’in içerisinde hizmete sunduğu Arola Restaurant ile Türk misafirlerini ağırlamaya başlayan Arola, 1. Ulusal Gastromasa Konferansı’nda mutfak deneyimlerini paylaşacak.

Gastronomi sektörünü iyileştirmeyi hedefliyor

Gökmen Sözen Yayıncılık, Fotoğrafçılık ve Organizasyon Hizmetleri’nin etkinlik markası olan Gastromasa tarafından hayata geçirilen ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan konferansın önemi hakkında açıklamada bulunan Gökmen Sözen şunları söyledi; “1. Uluslararası Gastromasa Konferansı, ülkemizden başlamak üzere dünyada gastronomi sektörünü iyileştirmek için atılmış çok önemli bir adım. Dünya markalarının ve dünyaca ünlü şeflerin yatırım içim tercih ettiği bir lokasyon haline gelen Türkiye, sahip olduğu potansiyeli gerçekleştirdiğinde gastronomi sektörünün sunduğu fırsatları ekonomik değere çevirebilir. Bu nedenle ülkemizin zengin mutfağını ve gastronomi kültürünü, gelecek nesillere aktarmamız ve dünyaya tanıtmamız gerekiyor. Bu yaklaşımla hayata geçirdiğimiz 1. Ulusal Gastromasa Konferansı’na katılacak yerli-yabancı şefler ve yatırımcılar dünyanın yeni gastronomi çekim merkezi olan İstanbul’u ele alacak. Konferans, damak tadımızı dünya çapında tanıtarak ve pazarlayarak ülke turizmine katkı sağlayacak.”

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz