banner

Fi İstanbul Konya’daydı

Food ingredients (Fi) İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Anadolu’daki yerel üreticileri bilgilendirmek ve gıda bileşenlerine dair dünyadaki gelişmeleri paylaşmak amacı ile roadshowlarına start verdi. Roadshow’un ilk ayağı; Konya, Karaman ve Eskişehir’den gelen yerel üreticilerin katılımı ile 7 Nisan’da Konya Hilton’da gerçekleşti. Bir sonraki roadshow, 19 Nisan’da Gaziantep’te.

UBM EMEA (Istanbul) tarafından 4-6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Food ingredients (Fi) İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, düzenlediği roadshowlarla, global bilgi ağını ve dünya genelindeki yerel pazarlarda edindiği deneyimleri ilk kez Anadolu’ya taşıyor.

Roadshow etkinliğinde davetlilere, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı bir araya getiren bölgenin ilk gıda ve gıda bileşenleri fuarı olan Fi Istanbul 2016 ile ilgili bilgiler veren UBM EMEA (İstanbul) Fuarlar Grup Direktörü Orhan Çağlayan, yerel üreticiyi sektördeki yenilikleri takip etmek, yeni ürünlere ulaşmak ve iş bağlantıları kurmak amaca ile fuara davet etti.

Çağlayan: “Fi Istanbul, katılımcı ve ziyaretçilerine dünya pazarlarına açılma imkanı sunuyor. Bu desteğimizin önemini ve gücünü rakamlarla pekiştirmek gerekirse; geçtiğimiz yıl ziyaretçilerimizin yüzde 21’i uluslararası sektör temsilcileriydi ve yine ziyaretçilerimizin yüzde 73’ü satın alma yetkisine sahip üst düzey yöneticilerden oluştu. Yiyeceklerin bozulmasını önleyerek raf ömrünü uzatan, lezzet katan gıda bileşenleri endüstrisinin ekonomik büyüklüğünün 2018 yılında global düzeyde 40 milyar dolara ulaşmasının beklendiği düşünülürse; Fi Istanbul’un sizlere sunduğu fırsatların önemi daha iyi anlaşılacaktır” dedi.

Unipro markasıyla Türkiye pazarına giren ve pastacılık sektönün önemli gruplarından olan AAK Türkiye’nin Teknik Destek ve İnovasyon Müdürü Sacit Erdem ve Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Yusuf Kuvvetli, ‘Katma Değerli Ürün Geliştirmede Tedarikçinin Rolü’nden bahsetti.

Fuarın bir diğer katılımcısı Yener Gıda’dan Satış Mühendisi Ediz Kurt ise ‘Marka Değeri Yüksek Ürünler’ konusunda sunum yaparak firmanın ürün gamında yer alan aromalar, boyalar, vitamin ve mineral karışımları ile doğal ekstraktlar hakkında bilgi verdi. Sunum sonrasında hem standart hem de inovatif aromalarla bisküvi, kek, sert şeker, jelly ve çikolata promoları ürünlerinin ikram edildiği tadım etkinliği düzenlendi.

Fi İstanbul 2016 fuarı kapsamında organize edilen bu turlar ile fuarı ziyaret etmek isteyen lokal üretici planlı bir program çerçevesinde, zamanı doğru kullanarak iş odaklı görüşmeler yapabilecek.

www.fi-istanbul.com

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz