banner

FairmontQuasar İstanbul açıldı

“Anları anılara dönüştürmek” sloganıyla yola çıkan Fairmont, Türkiye’deki ilk otelini İstanbul’un kalbi Mecidiyeköy’de açtı. Şehrin karmaşasından bir adımda uzaklaşma imkanı sağlayanFairmontQuasar İstanbul, üst düzey yöneticilerinin katıldığı mini bir davetle İstanbul’a “merhaba” dedi.

New York’un ünlü oteli The Plaza’dan Londra’nın ikonik oteli The Savoy’a kadar yetmişin üzerindeki otelinde, yüz yılı aşkındır misafirlerinin“anlarını anılara dönüştüren” dünyaca ünlü otel zinciri Fairmont, İstanbul’un en merkezi noktalarından Mecidiyeköy’de, Türkiye’deki ilk otelini açtı.

16 Ocak Pazartesi günüFairmont markası ve yatırımcı firma Viatrans A.Ş.’nin üst düzey yöneticilerinin katılımı ile kapılarını açanFairmontQuasar İstanbul, çağdaş mimarisi, son teknoloji ile döşenmiş odaları ve kişiselleştirilmiş hizmetlerinin yanı sıra, restoran ve barları, WillowStreamSpa’sı ile İstanbulluları unutulmaz bir deneyimine davet ediyor. 25 süit, 209 lüks oda ve 64 FairmontRezidans’asahip olanotelin dizaynı, Amerikalı tasarım firması Wilson Associates tarafından, yerel unsurlar göz önünde bulundurularak oluşturuldu.

FairmontQuasar İstanbul’un açılışında, Viatrans A.Ş. CEO’su Pınar Aybek, Fairmontmarka sahibi Accor Grubu’nun İngiltere, İrlanda, Rusya ve Türkiye’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı AidenMcAuley, SwissôtelTheBosphorus İstanbul Genel Müdürü ve Türkiye ile Doğu Avrupa’dan Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı GerhardStrügerile,FairmontQuasar İstanbul’un Genel Müdürü Kai Winkler bir araya geldiler.

İstanbul’un kalbinde yeni lezzet durakları

Şehrin iş merkezinin kalbinde, ofis kuleleri, alışveriş merkezleri, renkli sokakları ve dükkanları ile bilinen Mecidiyeköy bölgesinde yükselen Fairmont Quasar İstanbul, her biri farklı konseptlerdeki restoran, bar ve lounge’ları ile farklı lezzetler deneyimlenebilecek.

STATIONS, günün her saatinde rahatça ve zevkle yemek yemek için ideal bir adres. Doğu ve Batı mutfaklarını bir araya getiren seçenekler arasından verilen siparişleri şefler en taze ürünlerle, açık mutfakta konukların önünde hazırlıyorlar.

DEMLIQUE, Türkiye’nin geleneksel çay ve kahve kültürünü modern bir şekilde yorumlarken, en iyi Türk ve dünya çaylarını harika lezzetler ve tatlılar eşliğinde sunuyor.

MARBLE BAR, Fairmont’un hareketli lobisinde yer alan gerçek bir lobi bar… Uzun süre tadı damağınızda kalacak, “Fairmont – ClassicsPerfected” programından kokteyl ve içki çeşitlerinin yanı sıra, enerjik ve her daim yoğun atmosferiyle konukları keyifli bir sohbet ortamına davet ediyor.

“WillowStreamSpa” Türkiye’de…

FairmontQuasar İstanbul, dünyaca ünlü bir başka markayı da İstanbul ile tanıştırıyor; Fairmont’un lüks spa markası olan ve dünyada yaklaşık 20 ülkede bulunan WillowStreamSpa, bir yandan pilates ve dünyadaki en yeni fitness trendlerinden PaviGym® gibi özel kişisel ve grup dersleri ile konukların enerjisini yeniden bulmasına yardımcı olurken, bir yandan da özgün bakım ve terapilerle, yoga ve meditasyon sınıfları ileruhlarını ve bedenlerini dinlendirme fırsatı sunuyor. Dileyenler, FairmontLifestyle Üyelik ile,spa hizmetlerinden ve otelin sunduğu diğer ayrıcalıklardan yararlanabilecekler.

İş hayatını lüks ile buluşturan toplantı mekânları

Bazıları istendiğinde birleştirilebilen,farklı büyüklükteki etkinlik ve görüşmeler için tasarlanan 11 toplantı odası ile,kokteyl düzeninde 600, yemek düzeninde 450 kişi alabilen ve fuayesinden bahçeye çıkılan Luna Balo Salonu düğün, davet ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazır. Şehir trafiğinden kaçmak ve zamanı etkin kullanmak isteyen misafirler için, otelin helikopter pisti de büyük kolaylık sağlıyor.

FAIRMONT HOTELS & RESORTS:

Yüz yılı aşkın bir otelcilik mirası bulunan Fairmont Hotels& Resorts, tüm dünyada konuklarına unutulmaz seyahat deneyimleri, düşünceli ve özenli hizmet ve eşsiz lüks oteller sunarak, gittikleri destinasyonu en gerçek haliyle deneyimlemeleri için çalışıyor. Tüm Fairmont otelleri, yerel öğelerden esinlenen restoranları, bar ve lounge’larının yanı sıra farklı tasarım ve iç mekanlarıyla da içinde bulundukları kentin enerjisini, kültürünü ve tarihini yansıtmayı hedefliyor. “Anları anılara dönüştürmek” sloganıyla yola çıkan Fairmont markasının, 70’in üzerinde oteli ve devam eden projeleri bulunuyor. Grupta, dünyanın en ikonik otellerinden New York’dakiThe Plaza, Londra’daki TheSavoy, Dubai’deki FairmontThe Palm, Şangay’daki FairmontPeace Hotel ve San Francisco Fairmont gibi yapılar da bulunuyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz