banner

Emirates’te değişim

Emirates Grubu yeni dönüşüm stratejisi kapsamında online bilet satın almadan idari departmanlara kadar tüm iş süreçlerini en yeni teknolojiler ile yönetilir hale getirerek sektörün müşteri odaklı seyahat deneyimi sunan ilk firması olmayı hedefliyor.

Emirates Havayolu ve hava hizmetleri sağlayıcısı “dnata”nın oluşturduğu Emirates Grubu, kurum merkezine veriyi yerleştirmeyi, akıllı teknolojilerle iş süreçlerini yeniden oluşturmayı ve kararları büyük veri ve gerçek zamanlı analizlerle desteklemeyi amaçlayan kurum çapında bir dönüşüm projesini gerçekleştirme planını açıkladı.
Bu dönüşüm stratejisi ile Emirates Grubu, Emirates Havayolu ve dnata’yı müşteri odaklı ve en yeni teknolojileri sağlayan öncü seyahat deneyimi kurumlarına dönüştürmeyi amaçlıyor. Kurum çapında dönüşüm stratejisinin müşteri deneyiminden ticari faaliyetlere ve çeşitli idari departman süreçlerine kadar Emirates’in tüm faaliyet alanlarına yönelik fayda sağlaması bekleniyor.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu girişim tüm iş birimlerine önemli faydalar sağlayacak, ama nihai hedefimiz müşterilerle hizmet endüstrisi tarihinde daha önce hiç ulaşılamamış bir boyutta kişisel bir bağ oluşturarak müşteri deneyimini akıllı şekilde yeniden tanımlamak.” dedi.

Clark sözlerine, “Bunun işe yaraması için, şirketin tamamında birbirine bağlı işlevlerin değişmesini sağlamalıyız. Ele aldığımız bu yeni dönüşüm stratejisi, istediğimiz temelleri atmamıza yardımcı olacak. Katlanarak iyileştirme sağlayacak ve iş modelimizde önemli değişikliklere yol açacak fırsatları tanımlamak üzere yeni teknolojileri ve yeni fikirleri büyük bir cesaretle inceliyoruz. Sürekli inovasyon ve yeniden inovasyon temelini kurmamıza yardım edecek büyük veri, öngörü analizleri, yapay zeka, bilgisayar ile öğrenme, robot bilimi, kitle kaynak kullanımı ve işbirliği gibi alanları göz önünde bulunduruyoruz” diye devam etti.

Bu dönüşümün gerçekleştirilmesi için Emirates Grubu, bu uzun vadeli stratejik değişimi kurumun tamamında yürütebilecek yetki, kaynak ve fonun sağlandığı, tecrübeli ve kıdemli bir yöneticinin yönettiği, merkezi bir Kurumsal Değişim Yönetimi ekibi kuruyor. Emirates, bu ekibi ve genel olarak yeni girişimi yönetmek üzere aradığı özelliklere sahip kişileri bulabilmek için dünya genelinde kapsamlı bir arama yürütmeyi planlıyor.

Clark son olarak sözlerini “Sonuç ve bitirme odaklı birine ihtiyacımız var. Bu kişi büyük ölçekli kurumların dönüşümü konusunda kapsamlı deneyime sahip, kendini kanıtlamış bir lider olmanın yanı sıra teknolojinin iş stratejilerini şekillendirme gücüne gerçekten inanan biri olmalıdır.” diye tamamladı.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz