banner

Coğrafi İşaretli Ürünler’e ödül

Uzun zamandır takipte olduğum ve ‘Coğrafi Ürünler Projesi’ ile gastronomi sektörüne değerli katkılarda bulunan Metro Toptancı Market, bahsi geçen Proje ile Marketing Power Ödülü’nün sahibi oldu.

Kuruluşundan itibaren anlamlı bir ‘iz’ bırakma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Metro Toptancı Market, yerelliğe verdiği değer ve bu ülkeden kazandığını yine bu ülkeye yatırma içgüdüsüyle ticareti güçlendirmek, ülkemizin değerlerini hak ettiği yere ulaştırmak konusunda attığı adımlar çerçevesinde hayata geçirdiği coğrafi işaretli ürünler projesi ile bir ödüle daha layık görüldü.

Ödül töreni sırasında Metro Toptancı Market Pazarlama, Marka Yönetimi ve İletişim Grup Müdürü Aylin Mutlu; Metro’nun Türkiye’nin eşsiz lezzetlerini kayıt altına alarak gelecek nesillere bırakacağımız kültür mirasımızı oluşturmak adına hayata geçirdiği coğrafi işaretli ürünler projesinin detaylarını aktardı.

Marketing Power Ödülleri’nde kazandıkları başarının kendileri için gurur verici olduğunu vurgulayan Aylin Mutlu, “Metro Toptancı Market olarak, coğrafi işaretli ürünler projesi ile benzersiz ürünlerimizi dünya mutfağına tanıtıyor ve yerel değerlerimizi gelecek nesillere aktarma şansı yaratıyoruz. Coğrafi işaretli ürünler için yeni bir pazar oluştururken, yerel üreticiyi eğitiyor ve üreticinin rekabet gücünü artırıyoruz. Bu proje ile hem yerel üreticinin rekabet gücünü arttırarak sürdürülebilir kırsal kalkınmaya destek veriyor hem de yerel ürünlerimizin global çapta tanınmasına aracılık ediyoruz.” dedi.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz