banner

Çaya ‘Eksik Olma’

Türk Çayı’na Destek Kampanyası adım adım büyüyor. Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesi ile 5 yıldır Türk çayının geleceğini koruma altına almak için çalışan Lipton’un katkılarıyla hayata geçirilen “Eksik Olma” kampanyasını destekleyenlerin sayısı her gün artıyor. Sürdürülebilir çay tarımının ülkemizin ayrılmaz bir parçası yapmak ve Türkiye’yi Yağmur Ormanları Birliği sertifikasıyla çay üretimi yapan ülkeler arasında üst sıralarda görmek isteyenler, www.eksikolma.org sitesinde buluşuyor. Sezen Aksu’nun da “Eksik Olma (Çaya güzelleme)” şarkısıyla eşlik ettiği kampanyaya imzalarıyla destek verenlerin sayısı 450.000’i aşarken, sanatçının topluma yaptığı çağrı 12 milyonun üzerinde kişiye ulaştı.

Çaya “Eksik Olma” diyenler 450.000’i aştı!

Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesi ile 5 yıldır Türk çayının geleceğini koruma altına almak için çalışan Lipton’un katkılarıyla hayata geçirilen “Eksik Olma” kampanyasını destekleyenlerin sayısı her gün artıyor. Sürdürülebilir çay tarımının ülkemizin ayrılmaz bir parçası yapmak ve Türkiye’yi Yağmur Ormanları Birliği sertifikasıyla çay üretimi yapan ülkeler arasında üst sıralarda görmek isteyenler, www.eksikolma.org sitesinde buluşuyor. Sezen Aksu’nun da “Eksik Olma (Çaya güzelleme)” şarkısıyla eşlik ettiği kampanyaya imzalarıyla destek verenlerin sayısı 450.000’i aşarken, sanatçının topluma yaptığı çağrı 12 milyonun üzerinde kişiye ulaştı.

Lipton’un katkılarıyla bu yıl hayata geçirilen Eksik Olma platformu ile tüm çay severler, Türk çayının geleceğini korumak için yapılan çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Ülkemiz çayının eksik olmaması için başlatılan imza kampanyasına ilk bir ayda destek verenlerin sayısı 450.000’i aştı. Tüm çay severleri ortak bir harekete çağıran Eksik Olma platformunun amacı, Türkiye halkının yaşamında özel bir yeri olan Türk çayını korumak ve onu daha uzun yıllar verimli kılacak çözümlerde tüketicinin de katkısı olmasını sağlamak.

Tüm çay severleri www.eksikolma.org sitesinde buluşturan kampanyaya destek olmak için, sitenin ana sayfasındaki destekliyorum bölümüne imza atmak yeterli. İmzalar, sürdürülebilir çay tarımı yapan ve Yağmur Ormanları Sertifikası’na sahip 17 ülke arasında 13. sırada olan ülkemizi ilk 10’a yükselmesini destekleme konusunda da güçlü bir motivasyon anlamı taşıyor.

Türk çayının gelecek nesillere aktarılabilmesi için toplumda farkındalığı artırmayı amaçlayan Eksik Olma platformunu, duyarlı sanatçı Sezen Aksu çay için yaptığı Eksik Olma (Çaya güzelleme) şarkısıyla desteklemişti. Şarkı için çekilen Karadenizli çay çiftçilerinin de yer aldığı klibin sonunda topluma çağrıda bulunan sanatçının mesajı 12 milyonun üzerinde kişiye ulaştı.

2014 yılında, Karadenizli çay çiftçisi kadınlar, Türk çayının karşı karşıya bulunduğu tehditleri topluma anlatmak için “Çay’a Ses Ver” çağrısında bulunmuştu. Toplumda konu ile ilgili farkındalık yaratmayı başaran çay çiftçisi kadınlar, Eksik Olma platformunda yer alarak çayın geleceği için çalışmaya devam ediyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz