banner

Cappadox 19 -22 Mayıs’ta

“Gelin bahçemizi ekelim” temasıyla günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir pencereden bakmayı hedefleyen Cappadox ikinci yılında. 19 -22 Mayıs tarihleri arasında müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleriyle Kapadokya’nın etkileyici coğrafyasında tohumlar ekmeye hazırlanan festival, vadilerde gerçekleşecek gün doğumu konserlerinden flora yürüyüşlerine, çağdaş sanat etkinliklerinden yerel tatlara pek çok deneyimi bir araya getirecek. 

Cappadox mutfağında yerel tatlarla çağdaş yorumlar

Bu yılın gastronomi deneyimleri arasında, vadilere yayılan Piknik, Kapadokya’nın özgün tatlarını sofraya getiren Şeflerin Masası ve gurme tadımlar yer alıyor.

Kapadokyalıların evlerinde pişen yemekler, şef Maksut Aşkar önderliğinde Bağlıdere (Aşk) Vadisi’nde kurulacak Cappadox Piknik’te tadılacak. Şeflerin Masası, artık tüketilmeyen tatları Maksut Aşkar, Şemsa Denizsel ve Avustralyalı şef Sebbie Kenyon’ın çağdaş yorumlarıyla Cappadox ziyaretçileri için hazırlanacak bir menüde, performansa dönüşen tadım yemeğiyle Maara Konak’ta sunulacak. Levon Bağış ile Nilhan Aras’ın önderliğinde, Kapadokya’nın karakteristik üzümlerinin Türkiye’nin peynirleriyle yakaladıkları uyumu ortaya çıkaran tadımlar, arka arkaya üç gün boyunca, Maara Konak’ta gerçekleşecek.

Coğrafyanın zorlu koşulları ve büyüleyici atmosferi Cappadox açık hava etkinliklerinde deneyimlenecek

Cappadox’un açık hava programı; doğa yürüyüşleri, vadi koşuları, vadi bisikleti turları, sessiz yürüyüşler, yoga, pranayama ve meditasyon seansları ile Kapadokya’nın Kızılçukur, Güvercinlik, Paşabağ, Meskendir, Avanos, Zemi vadilerine yayılıyor. Cappadox’un açık hava etkinliklerinde flora yürüyüşü çağdaş sanatla ve sessiz yürüyüşler gün doğumu konserleriyle iç içe geçiyor olacak.

Cappadox’un müzik programı, bu yıl da yeni üretimlere kapı açıyor

Kapadokya’nın tarih ve doğayla iç içe mekanları konser alanına dönüşerek, müzisyenlerin Cappadox’a özgü performanslarından oluşan müzik programına da ev sahipliği yapıyor.

Uçhisar’ın en yüksek noktası Uçhisar Kale, Göreme Perili Ozanlar Vadisi ile Cappadox’a özel hazırlanan Uçhisar Çiftlik Evi kalabalık konserlere ve performanslara, büyüleyici atmosferiyle yüzlerce yıllık Bezirhane yalnızca 100 kişinin katılabileceği resitallere sahne olacak. Ayrıca katılımcıların doğanın içinde karşılaşacakları ya da gün içinde haber alacakları spontan “pop-up” konserler sürpriz müzikal deneyimler arasında yer alıyor.

Cappadox’un müzik programını Sun Ra Arkestra, Dhafer Youssef, Udi Yervant, Karsu, Adam Hurst, Laraaji, İlhan Erşahin ve Oceanvs orientalis, Esmerine, Kaki King, Erik Truffaz Quartet, Emre Ergin, Gevende, Fennesz gibi isimlerin performansları oluşturuyor.

Hıza ve küresele karşı, doğanın ritmini, insani ölçeği ve yereli merkeze alan Cappadox’ta çağdaş sanat

Fulya Erdemci küratörlüğünde ve Kevser Güler yardımcı küratörlüğünde gerçekleştirilen ve bu yıl Kapadokya’nın farklı noktalarına taşınan Cappadox çağdaş sanat programı, bu yıl Asunción Molinos Gordo (Kahire / Maskat / Guzmán), Ayşe Erkmen (Berlin / İstanbul), Cevdet Erek İIstanbul), Christoph Schaefer (Hamburg), Hera Büyüktaşçıyan (Istanbul), John Körmeling (Eindhoven), Maider Lopez (San Sebastian), Marilá Dardot (São Paulo / Lizbon), Murat Germen (İstanbul), Murat Şahinler & Fuat Şahinler (İstanbul), Nilbar Güreş (Viyana / İstanbul) and Özge Önderoğlu Akkuyu, Emin Naci Akkuyu & Murat Taşçıoğlu (Nevşehir) gibi Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıları ağırlıyor. 19 Mayıs’ta açılacak sergi 12. Haziran’a kadar izlenebilecek.

Garanti Bankası ana sponsorluğunda gerçekleşecek Cappadox’un katılımcılarına özel seçkilerle tasarlanan ve servis olanakları sunan Gezgin ile Kaşif paketlerinin yanı sıra tekil etkinlik biletleri yakında biletix’ten alınabilecek.. Garanti kart sahipleri Cappadox biletleri için yüzde 20 indirim ayrıcalığına sahip olacak.

 

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz