banner

Ramazan’ın Gözdesi Güllaç Değil Şekerpare

Yandex, Ramazan’ın İlk İki Haftasında En Çok Aranan Yemek ve Tatlı Tariflerini Açıkladı. Buna göre bu Ramazan’ın gözdesi Güllaç değil Şekerpare.

Yandex tarafından yapılan analize göre, Ramazan ayının en gözde tatlısı güllaç, bu yıl yerini şekerpareye bıraktı. Ramazan’ın ilk iki haftasında yapılan aramalar ışığında en çok aranan tatlı ve yemek tariflerini listeleyen Yandex’in raporuna göre, tatlı kategorisinde en çok aranan tarif şekerpare olurken, onu revani tatlısı takip etti. Güllaç ise irmik tatlısının ardından dördücü sıraya yerleşti. En çok aranan yemek tarifi ise patlıcan kebabı olurken, İzmir köfte tarifi ikinci sırada yer aldı. Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesi nedeniyle “susatmayan ramazan şerbeti” tarifi de en çok aranlardan biri oldu.

Arama motorunu Ramazan’a özel uygulamalarla zenginleştiren Yandex, Ramazan ayının ilk iki haftasında en çok aranan tatlı ve yemek tariflerini derledi. Ortaya çıkan sonuçlara göre Ramazan ayının en gözde tatlısı güllaç, en çok aranan dördüncü tatlı olurken, ilk sırada şekerpare yer aldı. Yapılan analizde şekerpareyi sırasıyla revani ve irmik tatlısı takip etti. Tavuk göğsü de en çok aranan beşinci tatlı tarifi oldu.

Yandex’in raporuna göre en çok aranan yemek tarifi ise patlıcan kebabı oldu. Bu yemeği sırasıyla İzmir köfte, fırında patatesli tavuk but, tavuk sote ve fırında makarna takip etti. Yapılan analize göre çorba tarifleri ve tavuk yemekleri de en çok aranan tarifler arasında yer aldı. Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesi nedeniyle “susatmayan ramazan şerbeti” tarifi de en çok aranlardan biri oldu.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz