banner

Black Week Pera Palace’da

Kara Hafta İstanbul Festivali dolayısıyla polisiyenin efsane isimleri İstanbul’da, Pera Palace Hotel Jumeirah’da buluşuyor. Dünyanın en lüks tarihi oteli seçilen Pera Palace Hotel Jumeirah, ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) ana sponsorluğunda, 23-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Kara Hafta İstanbul” etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen polisiye festivalleri, bu yıl ilk defa Türkiye’de Pera Palace Hotel Jumeirah’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Kültürlerarası birlikteliği, katılan ünlü yabancı yazarlar ile de zenginleştirecek olan festival kapsamında birçok sürpriz etkinlik düzenleniyor. Bu sürprizlerden en önemlisi ise Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard’ın festivali şereflendirmesi olacak.

Okumayı geniş kitlelere sevdiren polisiye edebiyatı konusu etrafında renkli bir şehir kültür aktivitesi olarak gerçekleşecek “Kara Hafta İstanbul” etkinliği kapsamında söyleşi yapacak yazarlar arasında Türkiye’nin en önemli polisiye yazarlarından Ahmet Ümit ve Celil Oker bulunurken, İngiltere’den Alexander McCall Smith, Amerikadan Leslie Klinger ile İtalya’dan Roberto Costantini de katılım gösterecek.

Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel Jumeirah’ta etkinlik kapsamında Agatha Christie’nin ilk baskı kitapları sergilenirken, katılan yazarlar Beyoğlu’ndaki kitapcılarda imza etkinliklerine katılacak. Tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek ve etkinliklere dair tüm detaylar #blackweekturkey hashtag’iyle sosyal medyada paylaşılabilecek.

Festival ile ilgili detaylara ayrıca http://www.blackweekturkey.com/ web sitesinden ulaşılabilir.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz