banner

Barlar Sokağı’nın yıldızı: ‘mini hamburgerler’

Yeni bir marka yaratma fikriyle yola çıkan iki genç ortak Naz Tiryaki ve Emre Çeri. Yeditepe Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Kadıköy’ün merkezinde, Barlar Sokağı’nın tam ortasında Mini Eatery’yi açtılar. İki yıl boyunca mekan arayan ve en sonunda 40 yıldır eczane olarak kullanılan dükkanı kiralayan iki ortak, lokasyonu göz önünde bulundurarak  atıştırmalık hamburger yapan bir mekan hayata geçirmiş. Tereyağlı- yumurtalı, yarı brioche’a benzeyen burger ekmekleriyle ve kendi ev yapımı soslarıyla hazırladıkları hamburgerlerle semte eğlenmeye gelenler için sağlıklı atıştırmalıklar sunuyorlar.

mini eatery1

Mekanlarda mini triple burger olarak denediğimiz ‘mini hamburger’i menülerinin merkezine oturtup yanına İspanyol usulü croquetas, kızarmış keçi peyniri, dışı çıtır içi sulu bir kızarmış turşu, kendi marinasyonlarıyla hazırladıkları soğan halkası gibi yan ürünleri de ekleyerek hızlı, kolay tüketilebilir, ağız sulandıran bir menü oluşturmuşlar.

8 çeşit hamburger, 8 çeşit de atıştırmalık sunan mekanda, sadece et, yağ, tuz, karabiber kullanılarak 70 gramlık köfteler halinde hazırlanan ve mekanın imza burgerlerinden olan Şamburger, jalapeno biberi, ev yapımı acı sos, karamelize soğan ve burger peyniriyle yapılan Acıburger, füme et ve bonfile alternatifi ile hazırlanan diğer burger çeşitleri dikkat çekiyor. Şamburger, adından da anlaşılacağı gibi fıstıklı bir sos kullanılarak ortaya çıkarılan fıstıklı burger. Limonata ve ice tea’yi de yine kendileri üretiyor, hazır almıyorlar.

mini eatery2

Çevredeki barlarda çoğunlukla mutfak olmamasının veya lezzetli atıştırmalıklara ulaşmanın zor olmasının avantajını yaşadıklarını söyleyen Emre, mekana gelip sadece atıştırmalıklardan alıp burger yemeden çıkan da olduğunu belirtiyor. Henüz çok yeni bir mekan olmalarına rağmen kemikleşmiş bir müşteri kitlesini oluşturmayı başaran iki genç girişimcinin arkasında, sağlam bir eğitimin yanısıra Naz’ın okul bittikten sonra gittiği Londra’da aldığı Le Cordon Bleu eğitimi ile Tom’s Kitchen, Ristorante Italia di Massimo Bottura, Conrad, Mia Mensa ve Divan gibi mekanlardaki iş deneyimleri var.

Mini Eatery’nin mutfağında ve kurucu ekibinde MSA ve Yeditepe Gastronomi mezunu 8 kişilik bir ekip görev yapıyor. Gece 2.00’ye kadar açık olan mekan, yeniliklere açık ve gençlerin dinamizmine uygun lezzetler sunmanın peşinde. Bir yıl içinde başarısını kanıtlayan mekanın, önümüzdeki dönemde kaliteyi ve niteliği bozmadan merkezden yönetilecek bir şubeleşme ve büyüme planı var.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz