banner

Alaçatı Ot Festivali 7-10 Nisan’da

Alaçatı artık büyük bir çoğunluğun yaz kış ziyaret ettiği bir tatil beldesi haline geldi. Önceleri İzmir’den kaçıp gidenleri görürdük, şimdilerde kışın haftasonu için İstanbul’dan Ankara’dan gidenleri duyuyoruz, sosyal medyadan takip ediyoruz. Amaç, bazen şehir hayatından kaçıp yakınlarda farklı bir hava solumak…

Tatili 12 aya yaymak isteyen turizmcilerin, otellerin ve oluşumların desteğiyle İzmir, son yıllarda Alaçatı Ot Festivali, Enginar Festivali, Uluslararası Kaybolan Lezzetler Festivali ve Urla Bağ Bozumu Şenlikleri ile bizlere ara bir tatil yapmak için bahaneler sunuyor. Hele ki benim gibi üniversiteyi İzmir’de palmiyelerin altında okumuş olanlar için veya Alaçatı aşıkları için en büyük bahane: ‘Ben bir gideyim de İzmir havası alıp da geleyim’ 🙂

2016’da yılın ilk festivali olan ‘Alaçatı Ot Festivali’nin tarihini öğrenir öğrenmez aldım uçak biletimi. Bu yıl 7.si düzenlenecek festival, önceki yıllardaki gibi Mart sonunda değil 7- 10 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Etraf Dağlama, Deli Kereviz, Deve Tabanı, Ebegümeci, Eşşek Helvası, Hardal, İğnelik, Körmen, Radika, Şevketi Bostan, Tilkişan, Tirşik Otu, Turp Otu, Yabani Marul, Yabani Rezene ve bu otlardan yapılacak enfes lezzetlerin, yanısıra diğer zeytinyağlıların kokusuyla dolacak.

‘Öncekilerini kaçırdım, bu sefer önden bilet almak istiyorum, uyguna bilet yakalamak istiyorum’ diyenleriniz vardır. Bilet işi kolay, o dönemde açık ve keyifli bir tatil sürmenizi sağlayacak otel asıl önemli olan.

İşte Alaçatı Ot Festivali için gönül rahatlığıyla önerebileceğim, sizi tıpkı evinizdeymişsiniz gibi hissettirecek birkaç otel önerisi. Uğraşmak istemeyenler için festivale tur yapan şirketlerin bilgilerini de en altta bulabilirsiniz.

Yolda, orada burada karşılaşırsak bir ‘merhaba’ deyin ama olur mu 🙂

Şimdiden keyifli festivaller!

Önerdiğim Alaçatı Otelleri:

Viento Alaçatı

Sedirli Ev

Alaçatı 1850 Hotel

Alaçatı Kapari Hotel

Alavya

Alaçatı Ot Festivali için tur düzenleyen şirketler:

Tatilsepeti – Uçaklı Alaçatı Ot Festivali Turu

Folklorik Turizm- Alaçatı Ot Festivali Turu

Gezgindamaklar- Alaçatı Ot Festivali ve EGE Turu

Prontotour ile Alaçatı Ot Festivali

Anı Tur- Alaçatı Ot Festivali

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz