banner

101 Lezzet Festivali 4 yaşında

Bu yıl dördüncü  yaşını kutlayan ve yeme içme tutkunlarının kaçırmaktan imtina ettiği Timeout 101 İstanbul Lezzet Festivali, 24 Nisan Cumartesi günü The Marmara Esma Sultan Yalısı’nda düzenleniyor.

Gastronomi profesyonelleri ve İstanbullu yemek severleri her yıl bahar aylarında bir araya getiren ve  güzel bir kitle tarafından büyük ilgiyle karşılanan Timeout 101 İstanbul Lezzet Festivali, şehrin en iyi restoranlarını ve lezzetlerini tek bir mekanda buluşturarak tüm yemek severleri tadı damakta bırakacak bir etkinlikle karşılamayı planlıyor.

İstanbul yaşamında kendine yer edinmiş bütün tatların bir arada bulunduğu festivalde, şehrin en fiyakalı yemeklerinden, vazgeçilmez ayaküstü lezzetlere kadar her türlü çeşidi bulmak mümkün.

Zengin tadımların yanı sıra, işin mutfağını merak edenler için ünlü konuklar ile yeme-içme sohbetleri, atölyeler ve daha bir çok sürpriz 101 Lezzet kapsamında İstanbullular ile buluşuyor.

İlk kez gerçekleştiği 2013 yılından bu yana, İstanbul’un dünyadaki en önemli yeme içme destinasyonundan biri olduğunun altını çizen festival, bu yıl da her yıl olduğu gibi güzel geçeceğe benzer ancak geçen yıl katılıp yaşadığım aksilikler sonrası (alana giriş kuyruğunda uzun süre bekleme, kalabalık, standlardaki yiyecekleri görememe, ne olduğunu soramama, bazen yiyecekten alamama, şeflerle bir araya gelememe, bir elimde yiyecek bir elimde içecekle sağdan soldan çarpanları refuse etme, alanda yürüyememe, uzun kuyruklar bekleme…) 2016’daki festivalde olur muyum bilmiyorum. Geçen yıl Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen 101 Lezzet Festivali- 2015 ile ilgili festivale birlikte katıldığım sevgili Cem Karakuş- Olmadı Bu Festival da sitesinde aynı konularda yakınmış, hatta başına gelen aksiliklerle ilgili serzenişte bulunmuştu.

Hiç katılmadıysanız mutlaka gidin, deneyin, tadın, eğlenin, keyfini çıkarın, kıymetli isimlerin katıldığı oturumları, etkinlikleri, showları takip edin. Şeflerle tanışın, sohbet edin, sizinle aynı ilgi alanına sahip olan insanlarla aynı atmosferi paylaşın. Ben biraz daha düşünedurayım 🙂

 

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz