banner

Yazarımız Coffeerem Beşiktaş No 41’de

Cofferem kahve dükkanlarını sizlere anlatmaya devam ediyor. Okuyucuları bilir, üçüncü dalga kahveciler gözbebeğidir. Bu defa Beşiktaş’taki No 41’i ziyaret etti ve yorumladı. Keyifli okumalar…

Kahvenin tanıştırdığı kötü insan tanımıyorum

Her geçen gün açılan kahvecilerden dolayı İstanbul’u daha çok seviyorum. İstanbul’un bunda bir payı yok ama olsun. Onu sevmek için nedenler üretmek fena fikir değil. Sokaklarından gelen kahve kokularını takip etmek de bir o kadar keyifli. Bu kez Beşiktaş’ın yokuşlarını tırmanıp No 41’e ulaşıyorum. Beşiktaş’ın kalabalığından uzak, kendi halinde butik bir kahveci burası. Nisan ayından beri oradalar. Benim için yeni olsalar da, oraların eskisi olmuşlar bile. Müdavimleri var, çevrede yer edinmişler.

Gider gitmez sahibi Kazım Bey’le başlıyoruz sohbet etmeye. Sanki bir arkadaşımla burada sözleşmiş oturuyormuşum gibi hissediyorum. Ya da hep geldiğim yermiş de, arkadaş olmuşuz gibi. Öyle bir his bırakıyor bende geçen her dakika. “Kahvenin tanıştırdığı kötü insan tanımıyorum.” diyor kendisi de. “Ben de öyle” diyorum şüphesiz. Kazım Bey kahveleri hazırlarken ben biraz fotoğraf çekeyim diyorum. Dakikalar sonra yiyeceğim muhteşem tat “nutellalı kek” takılıyor kadrajıma. Sonra tadı damağımda kalacak haberim yok.

İki arkadaşın hayali olarak açılan kahvecide geçen zaman içerisinde onların bu işi gerçekten severek yaptığını çok iyi anlıyorum. Kahveyi kavurmaları da işin en güzel tarafı. İkinci bir şubenin heyecanını şimdiden duymaya başlamışlar bile. Onlara da hayat vereceklerinden hiç kuşkum yok.

Chemex demleme yapıyoruz birlikte. Şekersiz ve sütsüz içtiğim kahveler için takdir ediliyorum bu kez. Çünkü kahve öyle içilir. Tadı öyle çıkar biliyorum. Chemex demleme oldukça yumuşak içimli, çay kıvamında bir kahve. En içemeyen kişi bile rahatlıkla içebilir. Yanına tatlı ufak atıştırmalıklarla gün içerisinde tüketime oldukça uygun.

No 41’de bisiklet sürmek de mümkün. Kartlardaki bisikletliyi tamamlayınca Türk kahvesi ya da filtre kahve hediyeleri oluyor size. Bu da onlarla uzun yollar gideceğinizin göstergesi. Ben de alıyorum tabii.

Sohbetimizi üç saatin sonunda bundan sonra yapmak istediklerimizden, sosyal medyadan, bloglardan, cafelerden konuşarak sonlandırıyoruz. Ben yine güzel insanlar tanıyıp, güzel kahveler içmiş oluyorum. @coffeerem ‘ime coffeerem’ler ekliyorum. Anılarıma anılar.. ama kazanan hep kahve oluyor…

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz