banner

Uygun Bilet için Uçuş Önerileri

Sizi bilmem ama ben çoğu zaman uçak biletimi öncesinden alıp gideceğim tarihi aylar öncesinden belirliyorum. Elbette bu seyahatlerin çoğu yeni lezzetler keşfetmek için çıktığım yolculuklar.

Benim gibi biletini önceden alanların yanısıra ‘Bu haftasonu Adana’ya gurme turuna gidiyorum, sen de katılsana’ dediğim ve anlık karar verip bana katılan arkadaşlarım da, yaz tatilini bir hafta öncesinden netleştiren de var tabiii.

Bileti önceden almanın avantajı çok daha uyguna aldığım biletlerin yanısıra beni programlı olmaya itmesi. Biliyor musunuz bu konuda hayatımı kolaylaştıran bir uygulama var ki anlatmadan geçemeyeceğim. Dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, son dakikacılık özelliği ile ön plana çıkan Türk seyahatseverlere uygun fiyata uçak bileti bulmak için tavsiyelerde bulunuyor. Skyscanner’ın kolay arayüzü ve “Uygun Uçuş Önerileri” seçeneği sayesinde son dakikada bile ucuza seyahat edebilmek mümkün.

Türkler 39 gün öncesinden rezervasyon yaparak uygun biletleri genellikle kaçırıyor

Skyscanner birkaç gün önce “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporunu açıkladı. Buna göre tüm destinasyonlar göz önüne alındığında, Türkiye’den ortalama 20 hafta öncesinden rezervasyon yapılması gerekiyor. Türkler ise sadece 39 gün öncesinden rezervasyon yaparak uygun biletleri genellikle kaçırıyor. Skyscanner ise dünyada son dakikacı olarak bilinen bizlerin 🙂 uygun fiyata uçabilmeleri için “Uygun Uçuş Önerilerini” sıralamış.

Skyscanner seyahatseverlere avantajlı uçuş gerçekleştirebilmeleri için şunları öneriyor…

Takipte kalın!

Havayolu şirketlerinin e-bültenlerine kayıt olarak, sunulan son dakika fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Skyscanner gibi seyahat arama motorlarını kullanarak, uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Skyscanner’ın Fiyat Alarmı özelliği ile seyahat etmek istediğiniz destinasyon ve tarih için fiyat alarmı kurarak, takip ettiğiniz uçak biletinin fiyat değişikliklerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Gözünüzü Açık Tutun!

Havayollarının Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarını takip ederek, indirimli uçuş fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya aracılığı ile havayolu şirketlerinin kampanyaları konusunda da bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, havayolu şirketlerine üyelik programlarına katılarak, sadece üyelere özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Daha az tercih edilen uçuş saatlerini tercih edin!

Uçuş saati konusunda esnek davranarak uygun fiyat seçenekleri ile seyahat edebilirsiniz. Havayollarının daha az tercih edilen uçuş saatleri genellikle daha uygun fiyatlıdır. Uçuş saatleri dışında, gideceğiniz havaalanı destinasyonu konusunda da esnek olarak tasarruf edebilirsiniz. Birden fazla havayoluna sahip şehirlerin daha az tercih edilen havalananlarına uçuşlar, genellikle yoğun havaalanlarına göre daha ucuzdur. Ayrıca Skyscanner’ın “her yere” arama seçeneği de spontan davranmayı seven seyahatseverler için ucuza seyahat edebilme imkanı veriyor. Bulunduğunuz yerden seyahat etmek istediğiniz tarihleri seçerek bu tarih için en uygun destinasyonları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Skyscanner’da yer alan “Yakındaki Havaalanlarını Ekle” seçeneği ile arama yaparken istediğiniz destinasyona en yakın ve en uygun fiyata uçabileceğiniz havaalanlarını da keşfedebilirsiniz.

Ekstra ücretler konusunda dikkatli olun!

Bazı havayolu şirketleri bilet alırken uçak biletinin üzerine ek bavul ücreti, yemek ücreti gibi ek ücretler ekleyerek uçak bileti fiyatlarını arttırabilir. Son anda talep edilebilecek bu ücretlere de dikkat ederek tasarruf edebilirsiniz.

Erken rezervasyon yaptırın!

Erken rezervasyon yaparak da uçak bileti fiyatından tasarruf yapabilirsiniz. Skyscanner’ın “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, en uygun uçak biletlerini yakalamak için 20 hafta öncesinden aramalara başlanması gerekiyor. Bu rapor sayesinde seyahat etmek istediğiniz destinasyon için en uygun rezervasyon zamanlarına ulaşabilirsiniz.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar
 • comment avatar Mekan Günlüğü 5 Ocak 2016

  Merhabalar,

  Ben de şunu eklemek istiyorum erken rezervasyon yapmaktan ziyade eğer çok uzak bir yere gidiyorsanız direk uçuşlar seçmek yerine zamanınızdan biraz kısıp aktarmalı uçuşlar seçmeniz size ciddi anlamda para tasarrufu yaptırabilir.

  • comment avatar hulyamutfakta 12 Temmuz 2016

   yorumunuz için teşekkürler 🙂 ben bahsettiğiniz yolla Yeni Zelanda için Dubai- Singapur- Avustralya ve Yeni Zelanda olmak üzere bir rota oluşturdum, bir aksilik olmazsa gelecek seneye buralarda konaklayarak seyahat edeceğim.

 • comment avatar Nelle 19 Kasım 2016

  Una artista al estar innocforme con una de sus pinturas la pisoteó, no se dio cuenta que se le avía quedado pintura entre los pies salió de su estudio enojada a dar un paseo, y cuando volteo se dio cuenta que avía hecho de la ciudad una obra de arte.

Menümüz