banner

Sultanahmet Köftecisi Amerika’da

Türk unlu mamülleri zinciri Simit Sarayı’nın New York’un en işlek caddesi Fifth Avenue’de mağaza açmasından sonra bir girişim de asırlık Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nden geldi. Zincir, yoğun talep üzerine ABD’de şube açacak ve ürünlerini ABD ve Kanada’daki market zincirlerinde satacak.

ABD’nin saygın iş adamlarından işbirliği teklifleri aldıklarını ve 2015 yılında teklifleri hayata geçireceklerini ileten Sultanahmet Köftecisi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezçakın, işletmenin franchise yöntemiyle bir süre önce yurt içinde başlattığı şubeleşme çalışmalarını yurt dışına taşıdığını söyledi.

Bakü’de yakaladıkları potansiyeli birkaç ay içinde açacakları üçüncü şube ile genişletmeye hazırlanan firma, Avrupa, Körfez ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri ile de görüşmelerini sürdürüyor.

Sultanahmet Köftecisi’nin 4. nesil patronlarından Mert Tezçakın ile yerinde incelemeler yapmak, ön sözleşmeleri imzalamak üzere New York’a giden işadamı Mehmet Tezçakın “Haydi Amerika’ya” adı altında hayata geçirecekleri projenin sadece şube açmakla sınırlı olmayacağının altını çizerek şunları söyledi: “Çok uzun süredir bu projeyle bizzat ben ilgileniyorum. ABD piyasasını, tercih edilen ülke mutfaklarını, damak zevklerini ayrıntılı olarak inceledim. Sultanahmet’teki dükkânda her gün ABD’li turist ağırlarız. Onların köfte, piyaz ve irmik helvasından oluşan klasik lezzet üçlümüz hakkındaki yorumları, bu projenin başarısı için bizleri cesaretlendirdi. ABD’de işbirliği yapacağımız kişiler de bu konularda son derece tecrübeli. ABD’deki yatırımlar dükkânlarla sınırlı olmayacak, Güney Kanada ve Kuzey ABD’de marketlerde köfte satışı, catering, köfte arabası ve kiosk projeleri de hayata geçirilecek.”

Tezçakın, yurt içi şube ağlarına yeni halkalar eklemek için de çalışmaların sürdüğünü, yakın zamanda İstanbul ve Diyarbakır’da yeni şubeler açacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz