banner

IWSA’da Şarap Eğitimi

Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne hizmet vermek amacıyla hayata geçirilen International Wine and Spirits Academy (IWSA), Ocak ayındaki eğitim ve atölye programlarıyla, meraklılarını birbirinden farklı konularda bilgilendiriyor.

22-29 Ocak, 5-19-26 Şubat ve 5 Mart tarihlerindeki ‘WSET Şarap ve Yüksek Alkollü İçkiler Yeterlik Programı’, 19 Ocak’ta ‘Sık Sorulan Sorular’, 27 Ocak’ta ‘Whisky Mentoring’ ve 28 Ocak’ta ‘Mehmet Yalçın ile Efsane Yemekler ve Büyük Şaraplar’ atölyeleri, IWSA’da gastronomi tutkunlarını bekliyor.

Mehmet Yalçın ile Efsane Yemekler ve Büyük Şaraplar Atölyesi

Mey/Diageo Türkiye tarafından, sektörün eğitimli eleman açığını kapatmak amacıyla kurulan ve alkollü içecek sektörü çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim yolculuklarında profesyonel başarıları için öncü kuruluş olmayı amaçlayan International Wine and Spirits Academy (IWSA), Ocak ayında gerçekleştireceği eğitimler ve atölye çalışmalarıyla, kapılarını gastronomi meraklılarına açıyor. IWSA’da 28 Ocak 19.00’da meraklılarıyla buluşacak olan ‘Mehmet Yalçın ile Efsane Yemekler ve Büyük Şaraplar’ atölyesi, Türkiye’nin önde gelen gurme yazarlarından Mehmet Yalçın’ın moderatörlüğünde, katılanlara ünlü şef Murat Bozok tarafından hazırlanan özel tarifler ve şarap eşleşmeleri sunuyor.

22-29 Ocak, 5-19-26 Şubat ve 5 Mart tarihlerinde 19:00-21:00 saatleri arasında verilecek toplam 6 günlük bir program olan WSET Şarap ve Yüksek Alkollü İçkiler Yeterlik Programı ise şarap ve yüksek alkollü içkiler konusunda sektörde çalışan/çalışmak isteyen kişilerle, amatör şarap ve yüksek alkollü içki meraklılarına yönelik kapsamlı ürün bilgileri veriyor.

Whisky Mentoring Atölyesi

19 Ocak’ta 19:00-21:00 saatleri arasında gerçekleşecek ‘Sık Sorulan Sorular’ ise gastronomi hakkında sıkça sorulan sorulara yanıt getiriyor. Meraklılarını IWSA çatısı altında buluşturacak olan ‘Whisky Mentoring’ atölyesi ise 28 Ocak’ta 19:00-21:00 saatleri arasında meraklılarını bekliyor. Viski mentoru Ertan Engin yönetimindegerçekleşecek atölye çalışmasında, katılanlar viskinin inceliklerini, tarihini ve güçlü yönlerini keşfetme imkanı bulacaklar.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz