banner

Sandalyee ile AVM’lere yayılacak

Nişantaşı’nda 100 kişilik bir kafe açarak 20 sene önce yatırımcı olarak girdikleri yeme içme sektörüne  Çapa-Marka grubuna bağlı Arabesque yatırım ortağı olarak devam eden Kösem Group yine aynı gruba bağlı, franchise olarak işlettiği Limonata Etiler ve Limonata Cadde’yi kapatarak 11 milyon lira öz sermayeyle Etiler ve Bağdat Caddesi’ne Sandalyee Brasserie & Fine Cuisine restoran zincirini açtı.

Çapa- Marka grubuyla franchise anlaşması bittiğinde kendi markası Sandalyee’yi hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Kösem Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Remzi Kösem, otopark ve mücevher sektöründeki yatırımlarının yanısıra yiyecek içecek sektöründe de öz sermayeyle büyümeyi hedeflediklerini ifade ederek bu yıl Bebek ve Bağdat Caddesi’nde açacakları iki restoranla şube sayısını 4’e çıkarmayı planladıklarını aktardı.  

Yeni restoran zinciri markası Sandalyee için Mutfak Sanatları Merkezi (MSA)’nın baş eğitmeni Erkan Yeşil’i transfer ettiklerini söyleyen Kösem, restoranlarda dünya mutfağı sunduklarını, mekan tasarımlarını Perla, Limonata, Cabana gibi mekanların tasarımcısı Mimar Ali Türker’in yaptığını anlattı.

Kösem, 2016’nın ikinci yarısında franchise sistemiyle Bakırköy, Ataşehir ve Ankara’da zincire yeni mağazalar katmayı planladıklarını ileterek Ortaköy’de Sandalyee’nin alt markası olarak hizmet veren Sandalyee Breakfast & Grill ile AVM, plaza ve küçük noktalarda food pointler açmayı planladıklarını belirtti.

Markanın öne çıkan lezzetleri arasında lor ve armutla yapılan çıtır pizza, poşe somon, özel soslarla yapılan dana yanağı, damla sakızlı ahtapot, mantı ve çıtır karides yer alıyor. İçeceklerde yaratıcılığı ön plana çıkaran mekanın sezonluk sebzeyi dondurarak içinden çıkardıkları  malzemeyle yaptıkları patlıcanlı kokteyl ve meksika biberli kokteyl ilgi çekiyor.

İzzet Çapa’dan çok şey öğrendik
İzzet Çapa’nın restoran zinciri Limonata Cadde ve Etiler’in franchise anlaşmasının yenilenme süresi geldiği sırada kendi markalarıyla ortaya çıkmak için harekete geçtiklerini söyleyen Kösem, “İzzet Bey ile 30 senelik dostluğumuz var. Kendisi bu işin duayeni. Ondan çok şey öğrendik, bize her daim destek olmuştur. Aramızda hiçbir sorun yok” diye konuştu.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz