banner

Paha Biçilmez İstanbul

Hürriyet Gazetesi  Seyahat Eki yazarlarından çok sevgili Saffet Emre Tonguç ile pek çok kez tekne turuna katıldım. Akıcı anlatımı, esprileri, hikayeciliği ve keyifli üslubuyla tura katılanlara su gibi akıp giden saatler yaşatıyor.

Saffet Emre, NTV’de yayınlanan ‘Paha Biçilmez İstanbul’ programıyla da bize İstanbul’un gizli kalmış semtlerini, binalarını, sokaklarını, değerlerini anlatmaya devam ediyor. İşte bu programları grup halinde, size özel anlatımla birebir yaşamak istiyorsanız ve MasterCard kart sahibi iseniz Türkiye’nin üç kez en iyi profesyonel rehberi seçilen Saffet Emre Tonguç ile ‘Paha Biçilmez İstanbul’ turuna katılmanızı öneririm.

Tonguç sizi, Rumeli Han’dan Balık Pazarına, Fransız Sarayı’ndan yedi tepeli şehrin yedi tepesinin de göründüğü, 360 derece İstanbul manzarası sunan bir 14. yüzyıl eseri Galata Kulesi’ne, Eşkıya gibi pek çok filme ev sahipliği yapan Doğan Apartmanı’ndan, neogotik tarzda inşa edilmiş görkemli Kırım Kilisesi’ne, Beyoğlu ve Galata’nın tarih kokan sokaklarında keşfe çıkarıyor.

Sadece MasterCard kart sahiplerine özel, 25 Şubat Perşembe günü 10:00 – 15:30 saatleri arasında gerçekleşecek Paha Biçilemez İstanbul Beyoğlu & Galata Turu’nun kişi başı fiyatı 275 TL. Öğle yemeği tur fiyatına dahil.
İstiklal Caddesi’nin başından başlayacak olan turda, Rumeli Han, Atlas Pasajı, Çiçek Pasajı, Balık Pazarı, 3 Horan Ermeni Kilisesi, Aynalı Pasaj, İngiliz Konsolosluğu, Hazzo Pulo Pasajı, GS Lisesi, Markiz Pastanesi, İSO Binası, Beyoğlu’nun üzerindeki değişik tarihi binalar, Fransız Sarayı, Nuri Ziya Sokak, St. Antoine Kilisesi, Sofyalı Sokak, Asmalı Mescit, Narmanlı Han, Galata Mevlevihanesi, Kırım Lisesi, Serdar-ı Ekrem Sokak, Doğan Apartmanı ve Galata Kulesi keşfedeceğiniz ve hikayelerini dinleyeceğiniz yerler arasında. Tur saat 15:30’da sona eriyor.
Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz