banner

Narköy’de Ekolojik Yılbaşı

Ekolojik turizmin en sevimli örneklerinden Narköy, yeni yılı doğal lezzetleri, yemyeşil oksijen deposu vadisi, akustik konser performansı ve sürpriz etkinliklerle karşılayacak.

Genç çiftlerin, arkadaş topluluklarının, anne-babaların samimi bir ortamı paylaşacağı sımsıcak yeni yıl gecesinde, çocuklar da kendi etkinlik alanında eğlenme şansı yakalayacak, pijama partisi sonrası uykuya dalacak.

Kandıra hindileri ile hazırlanmış Yılbaşı Özel Yemeği

Eski Türk inanışlarına göre, Akçam Ağacı altında hediyelerin verilerek kutlanan yeni yıl bayramı ‘Nardugan’, Narköy’de 31 Aralık- 1 Ocak günlerini bereket ve keyif şenliğine çevirmeyi planlıyor. Adında ‘bereket’i gizleyen Narköy’ün kendi üretimi olan mahsulleri ve ‘Nar Anne’ Nardane Kuşçu’nun tarifleriyle renklenecek olan yılbaşı sofrasının yıldızı ise Narköy için özel ve organik olarak yetiştirilmiş Kandıra hindileri ile hazırlanmış Yılbaşı Özel Yemeği olacak.

Kuzinede kestane ve sohbet

Narköy’de yılbaşı günü, 31 Aralık sabahından itibaren keyifli bir şölen niteliğinde başlayacak. Narköy ailesi bir yandan yemek hazırlıklarını yaparken, konuklar kışın soğuğunu, kuzinenin etrafında sohbet ederken pişirip atıştıracağı kestanelerin lezzetiyle dışarıda bırakacak.

Şehir yaşamının karmaşa ve gürültüsünden uzakta, samimi bir eğlence vadeden Narköy Yılbaşı Gecesi’nde, akustik canlı müzik ile özel yılbaşı programı tüm yılın yorgunluğunu silip yeni yıla enerjik bir ‘merhaba’ demenizi sağlayabilir.

Çocuklar için pijama partisi

Çocukları için farklı, samimi, büyük bir aile gecesi sunmak isteyen aileler de Narköy’de aradığını bulabilir. Kendilerine özel ayrılan alanda yeni yılı ‘çocukça coşarak’ kutlayacak olan küçükler, geceyi bugüne kadar deneyimleyecekleri en büyük pijama partisiyle noktalayacak. İsteyen çocuklar 2015’e yeni arkadaşlarıyla birlikte, isteyenler aileleriyle Narköy vadisinde uyanacak…

1 Ocak ‘uzuuuun’ kahvaltısı

Yılın ilk günü için de güzel bir program hazırlamış Narköy. İlk kahvaltı Narköy’de en doğal kahvaltılıklar eşliğinde yapılacak. Dileyen kendi sütünü sağacak, dileyen yiyeceği meyveleri dalından toplayacak. Gün içinde atölye çalışmalarına katılmanın mümkün olacağı ekolojik köyde at binmek, buzağı, tavuk ve kuzularla iç içe bir gün geçirmek, orman yürüyüşü yaparak sağlıklı bir nefesle yıl için enerji depolamak mümkün olacak.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz