banner

Marks & Spencer Cafe Açıldı

Size harika bir haberim var. Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da yıllardır müşterilerine tekstil ürünlerini sunan İngiliz markası Marks & Spencer, Türkiye’deki ilk kafesi M&S Cafe’yi mağaznın giriş katında açtı.

İngiltere’de ekmek fırını ve çay dükkanı olarak hizmet veren markanın Türkiye’de gıda pazarına girmesini yıllardır istiyordum ve artık umudu kesmiştim. Çünkü yurt dışında M&S Simply mağazalarında hazır yemeklerden çikolata ve bisküvilere, devasa alkol vitrinlerinden çeşit çeşit peynirlere, organik gıdalara, taze sebzelerden yapılmış hazır çorbalara… tüketmekten zevk aldığım ve vazgeçemediğim pek çok lezzet var ve mağazaların çoğunun içinde bir de M&S Bakery bölümü yani fırın bulunuyor.

Günün her saati mis gibi kokan fırından bir şeyler seçip yine mağazanın içinde bulunan kafede satın aldığınız ürünü tüketebiliyorsunuz. Dilerseniz onlarca çeşit ekmekten dilediğinizi seçip yemekle birlikte veya sandviç olarak tüketebiliyorsunuz.

Hazır butik pastalar sizleri ekmek reyonunda bekliyor ve birinin doğumgününü unuttuğunuzda veya son anda verilen parti kararlarında bu pastalar kurtarıcınız oluyor. Hatta rutin bir akşamda da tasarım bir pasta kesebiliyorsunuz. Fiyatı da oldukça uygun. Kasadan al ve çık…

Marks & Spencer’ın yiyecek içecek satan bu mağazalarında kasalar çok hızlı ve pratik bir şekilde ilerliyor. Kasa kuyruğu hızla ilerlerken sepetinize bir de üzümlü veya fındıklı top çikolatalardan atabiliyorsunuz.

Şaşkınbakkal’daki M&S Cafe’de şimdilik ekmek, börek ve kruvasan çeşitlerini bulmak mümkün. Yaklaşık 10 masalı kafesinde çay, kahve, meyve suyu içebiliyorsunuz. Kafenin girişinde birkaç vitrine de yer verilmiş. Burada da Belçika çikolatası çeşitleri, damla çikolatalı kurabiye, tarçınlı kurabiye gibi kutuda satılan ürünler mevcut.

M&S Cafe umarım İstanbul’da beklenen ilgiyi görür ve firma, yatırımın ikinci adımı olan M&S Simply mağazalarını burada da kolay ulaşabileceğimiz şekilde konumlandırır.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz