banner

Londra’da Türk Mutfağı Semineri

Biliyorsunuz Türk Mutfağı’nın tanıtımı ve bilinirliğinin arttırılması için yapılan her çalışma yakın kadrajım altında. Bu çalışmaların önemli ayaklarından biri 9 Nisan Perşembe günü Londra’da, Türk – İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TBCCI), İngiltere ve Türkiye’nin önde gelen yiyecek ve içecek firmaları ile İngiltere pazarına giriş konusundaki uzmanları bir araya getirdiği “Türk Mutfağı Semineri” etkinliği olacak.

Daha önce Londra’da sağlık turizmine ilişkin ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenen Türk – İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası seminerine katılmış, İngiltere’de ticaret yapan Türk ve İngiliz yaırımcılarla tanışmıştım. Bu kez de Türkiye ve İngiltere arasındaki ticaretin geliştirilmesi ve yatırımların artırılması amacıyla kurulan TBCCI’nin düzenleyeceği konferansla yatırımcıların Türk Mutfağı’nı keşfetmesi hedefleniyor.

“Türk Mutfağı Semineri” İngiltere ve Türkiye’nin önde gelen gıda sektörü liderlerini bir araya getirecek. UBS Bankası’nın evsahipliğinde organize edilen konferansta, gıda sektörü tüm yönleriyle tartışılacak. Özellikle küresel sektör uzmanları ve marka temsilcilerini bir araya getirecek olan etkinlikte; Türk Mutfağı’nın tarihi, Türk yiyecek- içeceklerinin İngiltere’ye ihracındaki regülasyonları, pazara girişi ve ulaşımı, alanlarındaki uzman kişilerce anlatılacak. Simit Sarayı ve Kahve Dünyası gibi İngiltere pazarına giren markaların yanısıra İngiltere’de satılan diğer yiyecek-içeçek ürünleri de tanıtılacak.

Açılış konuşmasını UBS Bankası Londra Genel Müdürü James Broderick’in gerçekleştireceği etkinlikte, TBCCI Başkanı Emma Edhem, CC, İngiltere Gıda İthalat Kontrol Otoritesi Kidemli Danışmanı Gary Welsh, Amicus Shipping Genel Müdürü Cameron Mcintyre, SCG London Genel Müdürü Anne Bacon ve MelisaFineBrands Kurucusu Melisa Atay gibi önemli isimler de konuşmacı olarak yer alacaklar.

Yer: UBS Londra
Tarih: 9 Nisan 2015
Saat: 18:00 -19:00

Program:

· Moderatör:
Zeynep Dereli, APCO Worldwide Yöneticisi

· Açılış:
James Broderick, UBS Bankası Londra Genel Müdürü

· Genel Bakış:
Emma Edhem, TBCCI Başkanı

· İngiltere İthalat Mevzuatları:
Gary Welsh, Food Standards Agency, İngiltere Gıda İthalat Kontrol Otoritesi Kidemli Danışmanı

· Ulaştırma ve Gümrük:
Cameron Mcintyre, Amicus Shipping Genel Müdürü

· Markalaşma:
Anne Bacon, SCG London Genel Müdürü

· Türk Şarapları:
Melisa Atay, MelisaFineBrands Kurucusu

· İngiltere Pazarına Girmek:

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz