banner

Gastronomika !f İstanbul’da

Heyecanla beklediğimiz !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bugün başlıyor. Bu yıl 13. kez izleyicisiyle buluşan festivale Salt Beyoğlu’nda Anadolu mutfağı üzerine çalışmalar yapan Gastronomika ekibi de güzel bir etkinlikle dahil oldu.

!f 2015 Küçük Müdahaleler / Şehrin Gıda Kahramanları isimli etkinlik 12 Şubat 2015 tarihinde 17:00 – 19:00 arası Salt Beyoğlu ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Anadolu mutfağını yeniden kimliklendirme çalışmaları yürüten Gastronomika, Real Food Project ödüllü ve şehirlerin gıda kahramanlarının öne çıktığı bir kısa film seçkisinin ardından (Hands in the Orchestra, Green Bronx Machine, Harmony Gardens, Our Land: Solution to Pollution) şehir ve gıda konusunu İstanbul’a taşıyor olacak.

Şehir bahçeleri, şehirde tarım ve sürdürülebilirlik konularının ele alınacağı sunumlar, bu konuda bilfiil çalışan kişilerden dinlenecek. Gastronomika’nın #Toprak programı kapsamında işbirliği içinde olduğu Yeniköy Bostanı’ndan Ezgi Öz, Şems Yonsel ve Efe Baysal ile Gümüşdere’de organik tarım yapan Beyhan Uzunçarşılı’nın konuşmaları ve soru-cevapların ardından yapılacak tadımda Gastronomika şefleri tarafından siyez bulguru ve İstanbul’un bahçelerinde yetiştirilmiş mevsimlik sebzeler ile hazırlanan pilav ikramıyla tadından yenmez bir etkinlik sizi bekliyor.

Hani ben olsam kaçırmazdım, zira orada olacağım.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz