banner

Et üretimi Canlı Yayın’da

Yurt dışında gıda güvenliği denince akan sular duruyor. Türkiye’de ise gazeteci Uğur Dündar’ın Arena programında, halk sağlığını tehdit eden işletmelere ani baskın yapıp pek de hijyen olmayan üretim tesislerini ifşa etmesinin üzerinden epey bir zaman geçti.

Bu programın da katkısıyla ‘gıda güvenliği’ konusunda çok yol kat edildi. Hala açıkta, izinsiz gıda maddeleri satılıyor ama eminim AB’ye uyum çerçevesinde artık bu tarz ürünler de satılamayacak. Bu aşamayı geçmemiz zaman alacak çünkü hala pek çok eve memleketten getirilen veya sipariş edilen etiketsiz yağ, süt ürünleri, et, salça gibi gıda ürünleri giriyor.

Okuduğunuz sayfalarda gıda firmalarının üretim tesislerine de yer vereceğimi söylemiştim. Yavaş yavaş geziyorum ve sizlere, mutfağımıza giren, masamıza gelen gıdaların üretim tesislerini daha sık gösteriyor olacağım. Bunun amacı firmaların üretim aşamalarına duydukları güveni basın yoluyla sizlerle buluşturmak ve şeffaf bir üretici- tüketici ayağı oluşturmak. Aynı zamanda da gıda firmalarının ülkemizde ve dünyada kat ettikleri yolu, ithalat ve ihracat rakamlarını, markalarının nereye gittiğini, kimi zaman başarı öykülerini sizlerle paylaşmak.

Tam da bu noktada posta kutuma bir mail düştü. Gıda sektöründe ülkemizin öncü markaları arasında yer alan, 93 yıllık geçmişi ile dikkat çeken İkbal Gıda Türkiye’de et sektöründe bir ilke imza atmış. Markasına olan güveni ortaya koymak için firmanın Afyon’da bulunan üretim tesislerini ‘canlı yayın yaparak’ Türkiye ve dünyanın kontrolüne açmış…

Bu haber benim için önemliydi, sizlerle paylaşmasam olmazdı çünkü özellikle et ve yan ürünleri üreten firmaların şeffaflığa sakız üreten bir firmadan daha çok önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla üretim aşamalarını canlı yayından izlememize olanak tanıyan İkbal Gıda’yı bu cesaretinden ötürü kutluyorum.

Canlı yayın ile İkbal’in üretimini izleyebilirsiniz

Tüketicilerin üretimin her anına erişimini sağlamak ve dileyen herkesin canlı olarak üretimi izleyebilmesi için İkbal, fabrikasında kurduğu kamera sistemi ile tüm dünyaya internet üzerinden www.ikbalgida.com adresinden canlı yayın yapıyor.

Et sektöründe bir ilke imza atarak üretimini tüketicilerinin kontrolüne açan İkbal Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Evren konuyla ilgili olarak “İkbal olarak kurulduğumuz günden bugüne dedelerimizden bize kalan en önemli miras şeffaflığımız, güvenilirliğimiz ve müşterilerimiz için kaliteli ürün üretmektir. Yıllardır bu anlayışı benimseyerek, İkbal müşterilerine hak ettikleri en iyi, en kaliteli ürünü sunmak için çalışıyoruz. 93 yıllık tecrübemizi işimize yansıtıyoruz, her gün markamızı geliştirmek için neler yapmamız gerektiğini düşünerek hız kesmeden ilerliyoruz. Bu doğrultuda sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. Fabrikamızda kurduğumuz kamera sistemi ile tüketicilerimiz üretim aşamalarımızı tüm şeffaflığı ile izleyebilmektedirler. Bu sistem sayesinde müşterilerimiz sofralarına getirdikleri tüm İkbal ürünlerini gönül rahatlığı ile tüketebilirler” şeklinde açıklama yaptı.

Üretim tesislerinde üst düzey teknoloji

Güvenli ve sağlıklı gıda üretmek için üst düzey teknolojiyi kullanan firma, iş akışını da dünya standartlarında tutuyor. Bilgisayar kontrollü fırın ve klimatik odalar kullanılarak olgunlaştırılan ürünler son teknoloji thermoform vakum paketleme makinelerinde paketleniyor. İkbal, sucuk ürünlerinin yanında sosis, salam ve diğer işlenmiş et ürünleriyle de müdavimlerine ulaşıyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz