banner

Elmanın 1000 çeşidi Borough Market’te

Londra’nın en eski pazarlarından Borough Market’te bu aralar tatlı bir telaş var çünkü Pazar şu dönem 1000. yılını kutluyor. Normal zamanlarda da hele hele Cumartesi sabahlarında yürüyecek yer bulamadığınız bu renkli ve gurme yiyecek içecek satılan pazarda bu hafta renkli bir etkinlik vardı. 1000. yıl özelinde yapılan The Real Apple Market etkinliğinde 1000’in üzerinde elma sergilendi.

Geçmişten günümüze Birleşik Krallık topraklarında yetişen 1000 elmanın, akrilik sütun ve tezgahlarda sergilendiği galeride koca bir duvar elmalarla dekore edilmiş.

İngilizlerin varoluşunu ‘gereksiz’ buldukları Knobby Russet elma çeşidinden, Charles Dickens’ın favori elması olan Ribston Pippin’e kadar her türlü şekil ve boyutta pek çok çeşidin sunulduğu galeriyi haftasonu 1.500’e yakın kişi ziyaret etmiş. Dünyanın bilinen en eski elması da var, çok nadir görüleni de, en çok sevilen elmalar da. Her birinin altında o çeşidin tarihçesi ve hikayesi anlatılıyor.

İçeriği itibariyle hem uluslararası hem lokal bir nitelik taşıyan çalışma, elmanın hasat mevsiminde ortaya çıkmış renkli bir etkinlik.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz