banner

Ege’nin Lezzeti ‘Enginar’ Festivali’nde

Ege’nin lezzeti ‘enginar’ festivale konu oluyor. İzmir’in sevimli kasabalarından Urla’nın zenginliğini yansıtan enginar, festivalle tanıtılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü ile Urla’ya gönül verenler tarafından düzenlenecek 1. Urla Enginar Festivali, 2 – 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin yurt içi ve yurt dışından katılımcılarla her sene gelenekselleşmesi hedefleniyor.

Festival boyunca enginar yetiştiriciliği, enginar yemekleri ile ilgili sergiler, paneller, atölyeler ve yarışmalar yapılacak. Urla’nın mutfak zenginliğinin öne çıkarılması amacıyla yöreye özgü enginarlı yemek tarifleri, Türk ve yabancı şefler ile atölye çalışmaları ve tadım etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Festival, nesiller boyu her daim farklı şekillerde sofralarda yerini alan, sağlık açısından sayısız faydaları olan, Urla ve yarımada bölgesinde yetiştirilip tıbbi amaçlı da kullanılan ‘enginar’ sebzesini tanıtmayı ve bu ürüne sahip çıkmayı amaçlıyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz