banner

Eataly’de Peynir Günleri

Dünyada 25 Eataly mağazasından 11’i İtalya’nın Torino, Lingotto, Torino Lagrange, Pinerolo, Asti, Monticello, Milano, Genoa, Bologna, Roma, Bari ve Floransa şehirlerinde hizmet veriyor.

İstanbul Zorlu Center AVM’de geçtiğimiz yıl açılan Eataly’nin ardındaki fikir çok basit: En kaliteli İtalyan yemeklerini yiyebileceğiniz, satın alabileceğiniz ve yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz her şeyi, aynı çatı altında toplamak…

İtalyan rüzgarını, düzenlediği “2. Peynir Günleri” ile estirmeye devam eden Eataly, 19- 22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik kapsamında peynire dair her şeyi, damaklarıyla farklı lezzetleri buluşturmayı sevenleri bir araya getirecek.

Eataly mağazasında, günlük olarak manda sütü ile üretilen İtalyan peynirleri ile birlikte; tulum peynirlerinden yöresel Türkmen saçak peynirine, Kars gravyerinden Divle Obruk peynirine kadar en lezzetli Türk peynirleri satın alınabiliyor veya mağaza içerisinde tüketilebiliyor.

Her bir peynir çeşidinin hikayesine ve peynirleri işleyen lokal üreticilerin kimliklerine büyük önem veren Eataly, Peynir Günleri ile ziyaretçilerine konusunda uzman isimlerden peynir konusunda her türlü bilgiyi edinebilecekleri ve en leziz peynirleri tadabilecekleri aktiviteler sunacak.

Etkinlik Programı:
20 Şubat Cuma
19.00 -20.00: Oğul Türkkan ile “3 Mayalı 1 Tatlı – Peynir ve Arkadaşları” Tadım Etkinliği (Rezervasyon Gereklidir)

21 Şubat Cumartesi
14.00 -16.00 – İlhan Koçulu ile “Mutfakta ve Kahvaltıda Türk Peynirleri” Tadım Paneli (Rezervasyon Gereklidir)

22 Şubat Pazar
14.00 -16.00 – İlhan Koçulu ile “Peynir Tabağı Hazırlamak” Tadım Paneli (Rezervasyon Gereklidir)

Ücretsiz olan etkinlikler için Rezervasyon ve Bilgi: 0212 336 66 00 Zorlu Center – Meydan Katı (Square Floor) Beşiktaş – İstanbul

Japonya’da 9, ABD’de New York ve Chicago olmak üzere 2, Dubai’de 1 ve son olarak İstanbul’da 1 mağazaya sahip olan mekanın peynir özelinde düzenlenen bu etkinliğini kaçırmayın.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz