banner

Diyet endüstrisinin “şişirilmiş” gerçekleri

BBC Earth’ün yeni belgesel dizisi: Diyet endüstrisinin “şişirilmiş” gerçekleri

Araştırmacı gazeteci Jacques Peretti’nin diyet endüstrisini mercek altına aldığı yeni sağlık ve yaşam belgesel dizisi Bizi Zayıflatan Adamlar, 14 Temmuz Salı günü, saat 23:45’te BBC Earth’te ekrana gelecek.

Bu düşündürücü yapımda Peretti, obezite ile kilo verme arasındaki bilimsel ilişkiyi ele alıyor ve insanların zayıflama arzusundan servet kazananların ipliğini pazara çıkarıyor.

ABD’de, endüstriyi avucunun içi gibi bilenlerden kapalı kapılar ardında neler olup bittiğini öğreniyor, pek çok diyetin uzun vadede işe yaramamasının altında yatan bilimsel nedenleri inceliyor ve insanların, daha önceki denemelerinde başarısız olmalarına rağmen neden tekrar tekrar aynı diyetleri uyguladıklarını araştırıyor.

50’şer dakikalık 3 bölümlük belgesel dizisi Bizi Zayıflatan Adamlar’da fitnes endüstrisinin röntgenini çekerken gıda endüstrisinin sporun pazarlanmasına niye bu kadar yatırım yaptığını sorgulayan Jacques Peretti, ilaç endüstrisinin bize kilo verdirecek etkili ve güvenli bir ilaç bulma yarışının iniş çıkışlarla dolu tarihinin izini sürüyor.

Uluslararası basında Bizi Zayıflatan Adamlar yansımaları:

Independent: “Peretti merak ile öfke arasındaki dengeyi her ne kadar çok iyi tutturmuş olsa da, diyet pazarlamacının söyledikleri hayli moral bozucu.”

Time Out: “İnsanların kendi yarattıkları bir aldatmacaya ne kadar can-ı gönülden inandıklarını görmek eğlenceli olduğu kadar hayret verici.”

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz