banner

Coffeerem Nişantaşı Gravite’de

Coffeerem bu yazısında bizlerle Nişantaşı’nda yeni açılan Gravite’yi paylaştı. Keyifli okumalar…

Kahve mekanları yazmaya başladığımdan beri en çok yeni açılan kahvecilere gitmeyi seviyorum. Onların heyecanını, dokunulmamışlığını, keşfedilmemişliğini görmek hoşuma gidiyor. Haklarında genel bir kanıya varmak ilk günden doğru olmasa da, gidişatını tahmin etmek keyifli oluyor.

Son zamanlarda Nişantaşı’nda neredeyse her hafta bir mekan açılır oldu. Hepsi birbirinden özenli ve iddialılar. Gravite Coffee de onlardan biri… Geçtiğimiz haftalarda güzel bir açılışla biz kahve severlere merhaba dedi.

Önce mekandan bahsetmeyelim. Nişantaşı’na yürüme mesafesinde, Amerikan Hastanesi’nin arka sokağında yer alıyor. Merkezde ama bir o kadar sakin bir konumda. Bu açıdan gidilesi bir yer diyebiliriz.

İç dekorasyonunu çok ferah buldum. Tıkış tıkış, iç içe geçmiş masalar yok. Gayet geniş ve sakin bir görüntüsü var. Camlı bölme ile ayrılan bölümü yaz aylarında açılınca mekan daha da büyüyecek. Kullanılan renkler sıcak bir ortam yaratıyor. Fakat ortam biraz daha ışıklandırılırsa çok daha iyi olur.

En önemli konumuz kahveleri. “Kahvede seçicilik” olgusunu keşfeden üç ortağın hayata geçirdiği Gravite Coffee, tohum halinden kavrulmasına kadar kahvenin yaşadığı tüm serüvene ortak oluyor. Tazelik onlar için en önemlisi. Bu da kahvelerine yansıyor doğal olarak. İçtiğim latte ve flat white’da bunu çok net bir şekilde hissedebiliyorum.

Kahve yanındaki atıştırmalıklar glutensiz, organik ürünlerle yapılıyor Gravite’de. Hepsinden bir parça tadarak geneli hakkında genel kanıya vardım. Hem de kurabiyelerine tek kelimeyle bayıldım diyebilirim.

Organik ve sağlıklı denince zaten diğer ürünlerle yapılan yiyeceklerle kıyaslamamak gerekiyor. Onların kulvarı çok farklı. Siz beğenir misiniz bilmem ama ben sırf o yüzden bile gidebilirim Gravite’ye.

Dikkatimi çeken kupalara ve peçetelere değinmeden edemeyeceğim. Kupaların hepsi birbirinden güzel. Fotoğraflarda hepsini gösteremedim ama biz #coffeerem severlerin çok hoşuna gidecek bir ayrıntı olmuş.

Peçeteler ise Treso Tasarım yapımı. Instagram’dan takip ettiğim için görünce hemen tanıdım. Markalarının ismini peçeteye yazdırmak yerine birbirinden değişik ve güzel peçeteleri kullanmaları güzel.

Coffeerem’i instagram’dan takip etmeyi ve #coffeerem etiketine kahve fotoğraflarınızı bırakmayı unutmayın.. 🙂

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz