banner

Coffeerem ile ‘Kahvemin Tadı’

“İyi kahve içmek için iyi semtlere gitmek gerek” düşüncesini değiştiren bir mekan olarak tanıtmalıyım Kahvemin Tadı’nı. Bakırköy İncirli’de birkaç ay önce kahvenin uzmanı tarafından açıldı. Nişantaşı’nda, Karaköy’de alıştığınız tatlarda üstelik.

Ben sosyal medya üzerinden bir arkadaşımın paylaşımıyla tanıştım kendileriyle. Açılış günlerinde de “merhaba ben geldim” diye kapılarını çaldım. Eminim görenler önceden tanıştığımızı, arkadaş olduğumuzu sanmıştır. Öyle cana yakın sahipleri var yani.

İlk başlarda burası sadece etraftaki insanlara kalsın, keşfedilmesin diye düşünmedik değil. Fakat sosyal medyada paylaşılınca gizli kalması mümkün olmadı. Bana çok sorulan “burası neresi” sorularına cevabı nitelikte bir yazı yazmak istedim.

Ufak bir mekanın içi nasıl kocaman bir kahve dünyası olur onu görüyorum Kahvemin Tadı’nda. Kurucusu Yunus Bey uzun yıllardır birçok mekana danışmanlık hizmeti, kahve uzmanı olmak isteyenlere de barista eğitimi veriyor. Kahve konusunda da oldukça titiz davranıyor. Bir gün demlemesini beğenmediği kahveyi ikram etmediğine gözlerimle şahit olduğumdan beri bunu rahatça söyleyebilirim. Açıldığı günden bu yana hem dekorasyonda hem de kahvelerinde devam eden bir yenilenme var. Bu da onları sürekli canlı tutuyor. Lokasyon olarak az ve öz müşteriye hitap etmeleri onları daha özel kılıyor. Uğradığınızda kahve muhabbeti yapabilmeniz de sizi oraya çeken nedenlerden biri.

Latte’sinin, türk kahvesinin, americano’sunun yazın da cold brew’lerinin tadı damağınızda kalıyor. Pastaları, lokumları da cabası. Siz sadece kahve içmeye gidiyorsunuz ama ikramlar siz masaya oturduğunuz anda başlıyor. Memnun olmamanız işten bile değil. Tabii diyette değilseniz. 🙂

Gelip geçerken selam vermek, iki yudum kahve içmek, ağzınızın tadını bulmak için Kahvemin Tadı Bakırköy’de sizi bekliyor.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz