banner

Buğday Derneği’nden Bir Mesaj Var!

Runatolia’da Doğa Dostu Kent Bahçeleri için Koşmak İster misiniz?

1 Mart 2015′te, Antalya’da gerçekleştirilecek olan Runatolia Maratonu’nda Adım Adım koşucusu olarak Buğday Derneği’nin DDKB (Doğa Dostu Kent Bahçeleri) projesini desteklemek ister misiniz?

Her yeri saran betona inat, kaldırımlarda, parklarda meyve ağaçlarının filizlendiği, apartman aralarını sebze bahçelerinin renklendirdiği, çocuğundan yaşlısına herkesin üretme coşkusuna ve bereketine ortak olabileceği, doğayla dost kentler, doğayla dost mahalleler, okullar, kampüsler mümkün!

Buğday Derneği olarak, bunun ne kadar kolay olduğunu göstereceğimiz imece bahçelerini hep beraber kurmaya, kentlerde ekolojik dönüşüm tohumlarını saçmaya niyet ettik.

Bu niyetle başladığımız “Doğa Dostu Kent Bahçeleri” (DDKB) projesi, kentli insanın topraktan uzaklaştıkça daha fazla tüketmesinin yıkıcılığına, üretimi teşvik edecek doğa dostu kent bahçeleri ile yanıt vermeyi amaçlıyor. “Tüketici” olarak bizlerin, üretim aşamalarına katılarak yediklerimizin farkına varmamız ve bu farkındalıkla sağlıklı, besleyici “gerçek gıda”dan yana seçimler yapmamız da cabası…

Doğa Dostu Kent Bahçeleri için ilk tohum, kampüslere atılıyor.

DDKB projesi kapsamında ilk bahçeler kampüslerde kurulacak, Hedef, bu bahçeleri 20 üniversite kampüsünde kurmak. Proje süresince ayrıca “Ekolojik Yaşama Giriş Eğitimi” düzenlenecek ve bahçecilik deneyimlerini içeren bir video ve kitapçık hazırlanarak daha çok kişiye ulaşılmaya çalışılacak.

Adım Adım koşucuları da bu projemize can suyu veriyor; yardımseverlik adımlarını bizim için atıyor.

Adım Adım koşucularının toplayacakları her 7.550 TL’lik bağış ile bir bahçeye hayat verilecek.

1 Mart 2015′te Antalya’da koşulacak olan Runatolia’da siz de Adım Adım’la Buğday için koşarak bağış toplayabilir, kent bahçelerimizi oluşturmamız için can suyu olabilirsiniz.

Profesyonel bir koşucu olmanıza kesinlikle gerek yok, Adım Adımcıların da söylediği gibi, “Her şey bir adımla başlar”.

Siz de DDKB projemiz için Runatolia Maratonu’nda koşmak, spor yaparken kampüslere bir tohum da siz saçmak isterseniz;

Maratona kayıt ve detaylı bilgi için: http://www.runatolia.com/

Adım Adım’a üyelik: http://www.adimadim.org/uyelik-formu/ adresinden Adım Adım’ a üye olup, Maraton ile ilgili kayıt işlerini bitirmeniz ve çevrenize buradaki gibi bir mektup göndermen yeterli olacaktır.

Buğday ailesinden de Runatolia için hazırlıklara şimdiden başlamış olanlar var, gelin Runatolia’da beraber koşalım!

Hep birlikte kurda, kuşa, aşa…

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz