banner

Bu Kitapları Yemek İsteyeceksiniz!

Yeni yıla girmemize sayılı bir zaman kaldı. Çoğumuz hediye telaşındayız şimdilerde. Size ağız sulandıran bir hediye önerim var.

Çekmece Yayınları otuz ülkede 2 milyondan fazla satan özel tasarımlı, bazıları magnet olarak da kullanılabilen yemek kitapları dizisini okurların beğenisine sundu. Kalın ve klasik yemek kitaplarının aksine ‘Tart, Pizza, Çikolata, Kek, Kurabiye, Browni, Makarna, Patates, Domates, Yumurta, Soğan, Salata’ biçimine bürünen ve tariflerini verdiği yemeklerin şeklindeki kapakla çıkan iştah kabartan kitaplar, yemeğe ilgisi olmayan birini bile baştan çıkarıp mutfağa sokabilir.

Kitaplarda onlarca leziz salata, ev yapımı taze pizza, sağlıklı ve lezzetli soslarla hazırlanmış puttanesca soslu spagetti, ızgara yaz sebzeleriyle süslenmiş penne, yumurtalı, domatesli, soğanlı yemek, makarna, kremalı kek, makarna, pizza, tart, turta ve annelerimizin geleneksel keklerinin zengin örneklerinin tarifleri özgün fotoğraflar eşliğinde anlatılıyor. Kitaplar, pratik tarifleri ve kullanım özellikleriyle herkesi kendi mutfağının şefi yapmaya aday.

Gelin içeriklerine birlikte göz atalım.

Pizza
Dünyada yarım milyondan fazla satan Pizza kitabı yardımıyla, evde pizza yapmak artık çok kolay. Misafirlerinize, çocuklarınıza dışarıdan sipariş vermek yerine, ev yapımı, taze ve sağlıklı pizza yedirmeye ne dersiniz? Bu pizza şeklinde, sert kapaklı, bu yuvarlak kitapta 50’den fazla tarif var. Evde pizza yapımının tadına vardığınızda, iyi bir İtalyan restoranı aramanıza gerek kalmayacak, nasılsa şefleriyle yarışabilecek kadar ustalaşacaksınız.

Makarna
“Makarnayı makarna yapan üstündeki sostur” desek abartmış mı oluruz!? Lezzetli bir makarna abartıyı hak ediyor… Sağlıklı ve lezzetli soslarla hazırlanmış puttanesca soslu spagetti, kabaklı tekerlek makarna, ızgara yaz sebzeleriyle süslenmiş penne, patlıcan soslu taglietelli, kum midyeli linguine gibi farklı çeşitteki makarnaları içeren tam 58 tarif, Çekmece Yayınları’nın yuvarlak şekilli ‘Makarna’ kitabında.

Tart ve Turta
Bu kitap bir turta kadar lezzetli görünüyor! İnsanlar, binlerce yıldır mutluluğu tatlıda buluyor. ‘Tart ve Turta’ kitabı mutluluğa büyükçe bir dilim katkıda bulunuyor. 55 farklı tarif ile tatlıların eşsiz dünyasında bambaşka bir yolculuğa çıkacaksınız. Evde yaptığınız turtaların kokusu misafirlerin başını döndürdüğünde ününüz mutfağınızın sınırlarını aşacak.

Brownie
Kusursuz bir brownie’nin içi yumuşak, üzeri ise sert ve kuru olmalıdır. Bunu yapmanın yöntemleri Çekmece Yayınları’nın mıknatıslı ‘Brownie’ kitabının içinde duruyor. 30 harika brownie tarifinin yer aldığı kitabı, istediğiniz herhangi bir metal yüzey üzerinde kullanabilirsiniz.

Kremalı Kurabiye
Mıknatıslı ve kurabiye şeklindeki ‘Kremalı Kurabiye’ kitabında, 30 farklı kurabiye tarifi yer alıyor. Hem de iki kurabiyenin arasını süsleyecek, harika tatlarda çeşit çeşit krema tarifiyle birlikte. Kremalı kurabiyeler, özel misafirler için en doğru seçim olacak.

Mini Kek
Kekler diyarında kaybolmak istiyorsanız bu kitabı kesinlikle almalısınız. 30 farklı kek tarifinin yer aldığı, mıknatıslı Mini Kek kitabıyla, mutfakta çok eğleneceksiniz. Partilerin vazgeçilmezi mini keklerin en kolay tarifleri, çocukların seveceği süsleme önerileri bu kitapta.

Kurabiye
Çekmece Yayınları’nın mıknatıslı kitap serisinin en son üyesi ‘Kurabiye’, herkesin içindeki kurabiye canavarını doyuracak. 30 farklı tarifle, her gün yeni bir kurabiye deneyebilirsiniz. Kitaptaki tarifler, beş çayında, beslenme kutusunda sağlıklı ve ev yapımı kurabiyelere yer açmak bir fırsat sunuyor. Kurabiye kitabı, anlaşılır tarifler, iştah acıcı fotoğraflarla evde kurabiye yapma geleneğini yaşatacak.

Anne Keki
İştah kabartan görüntüsüyle ‘Anne Keki’ kitabı yardımıyla geleneksel biçimli kekleriniz artık daha şık ve lezzetli. Misafirlerinize, çocuklarınıza nefis soslar ve malzemelerle süslenmiş, muhteşem sunumlarıyla gözleri de doyuracak ev yapımı kekler hazırlamaya ne dersiniz? Yuvarlak, klasik bir kek görünümünde hazırlanmış, sert kapaklı Anne Keki kitabı tam 58 tarifle tatlı ve kek meraklılarıyla buluşuyor. Bu tariflerle kekleriniz yalnızca annelerinizinkiler gibi lezzetli ve kabarık olmakla kalmayacak, farklı ve yenilikçi malzemelerle mutfağınıza zenginlik de katacak.

Domates
“Domates sağlıklı bir yiyecektir.” Artık bu yiyeceği 30 farklı tarifte ana malzeme olarak kullanmak Çekmece Yayınları’nın mıknatıslı ‘Domates’ kitabıyla mümkün. En basitinden en yenilikçisine, domatesli bruschetta’dan domatesli sorbeye bambaşka lezzetleri iştah açıcı fotoğraflar ve pratik tariflerle hazırlamak çok kolay olacak!

Yumurta
“Doğanın mucizevi besinlerinden” biri olan yumurta, Çekmece Yayınları’nın ‘Yumurta’ kitabıyla şekilden şekile giriyor. Kitabın metal yüzeylere yapışabilir mıknatıslı arka yüzeyi sayesinde, sunduğu 30 harika yumurtalı tarif her an elinizin altında!

Soğan
Mıknatıslı ve şekilli ‘Soğan’ kitabında, lif ve C vitamini kaynağı soğanla hazırlanmış 30 nefis tarif yer alıyor. Mutfakların vazgeçilmezi soğanla yeni bir deneyimi Çekmece Yayınları’nın Soğan kitabında bulacağınız pratik ve yepyeni tarifler sayesinde yaşayacaksınız.

Salata
Sağlıklı beslenmenin baş tacı sebze ve yeşillikler Çekmece Yayınları’nın mıknatıslı ‘Salata’ kitabında bulunan 30 lezzetli ve pratik tarifte buluşuyor. Meyve, bakliyat, et ve daha birçok lezzeti bir arada sunan bu şekilli kitaptaki tarifler, nefis fotoğraflarıyla da iştahınızı kabartacak.

Lezzetli Magnetler…
“Tarifi nereye yazdım? Yemek defterim nerede? Bu tarifi yazmışım ama nasıl yapıldığını unuttum!” söylemleri tarihe karışıyor, tarifler artık tam karşınızda buzdolabına yapıştırdığınız kitaplarda… Çekmece Yayınları’nın lezzetli magnetler dizisi ‘Browni’, ‘Kremalı Kurabiye’, ‘Mini Kek’ ve ‘Domates’, ‘Yumurta’, ‘Soğan’ ve ‘Salata’. Bu kitaplar mutfağınıza çok yakışacak… Bu tarifler sayesinde yemek ve tatlı tariflerinin ve en ünlü blogların aranılan yüzü olabilirsiniz.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz