banner

Alaçatı 6. Ot Festivali 26- 29 Mart’ta

Merakla beklediğimiz Alaçatı 6. Ot Festivali, bu yıl 26-29 Mart’ta “Ebe Gümeci” temasıyla gerçekleştirilecek. Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği’nce düzenlenecek “Otların Rüzgarlı Öyküsü: Alaçatı Ot Festivali” için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği festivalde, otları tanıma ve toplama gezileri, yemek atölyeleri, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerleri de dahil birçok etkinlik yapılacak.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, bu yıl “Ebe Gümeci” temasıyla yapılacak festivale 4 farklı kıtadan akademisyenlerin zirai ve tıbbi söyleşiler için katılacağını belirtti.

Bu festivalin sadece turistik bir eğlence faaliyeti olmadığını, bölgenin eşsiz doğasının zenginliği, gelenekleriyle kültürünü hatırlatan ve yaşatan kültürel bir etkinlik olduğuna dikkati çeken Dalgıç, Alaçatı’nın vazgeçilmez bir parçası olan “ot kokulu dar sokaklarını” bugünlere taşımak ve yeni nesillere tanıtmanın önemine işaret etti.

Herkesi festivale davet eden Dalgıç, “Ot Festivali ile insanları, Alaçatı’nın korunmuş doğası ve tarihi dokusunu, gelenek ve göreneklerimizdeki sıcaklık ve samimiyetle tanıştırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz