banner

Osmanlı Mutfağı Birinciliği The Marmara’nın

The Marmara Taksim, bu yıl 6.sı düzenlenen Türkiye’nin en prestijli Mutfak Yarışması’nın galibi oldu. “En iyi Osmanlı Yemekleri” alanında aldığı birinciliğin yanı sıra “En iyi tatlı” ve “En iyi başlangıç” ödüllerine de layık görülen The Marmara Taksim, yarışmadan üç ödülle döndü.

Osmanlı mutfağının envanterini oluşturmak ve unutulmaya yüz tutmuş zengin mutfak kültürünü genç nesillere aktarmak amacıyla Türkiye’nin en önemli beş yıldızlı zincir otellerinin usta şeflerinin hünerlerini gösterdiği Osmanlı Mutfağı Yarışması’nda birinciliğe layık görülen The Marmara Taksim’i Executive Şef Tolga Özkaya’nın oluşturduğu ekip temsil etti.

Yarışmada 5 yıldızlı otellerin ve kaliteli restoranların oluşturduğu sekiz takım yarıştı. Yarışmanın Jüri Başkanlığını Türk Mutfağı Araştırmacısı ve İşletmeci ve Şef Vedat Başaran üstlenirken, diğer jüri üyeleri arasında D-reams Mutfaklar Koordinatörü Mehmet Gök, Gurme Yazar Ahmet Örs, Profesyonel Mutfak Danışmanı Gurme Osman Serim, Gurme Yazar Nedim Atilla, Mutfak Şefi Maxmillian Thomae, Le Meridien Hotel Yiyecek İçecek Direktörü Tarkan Özdemir ve Yemek Tarihçisi Yrd. Doç. Dr. Özge Samancı yer aldı.

The Marmara Taksim geçen sene düzenlenen Osmanlı Mutfağı Yarışması’nda da birincilik elde etmişti.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz