banner

“360 Dereceden Aşk” Festivali Başlıyor!

İstanbul, meraklılarının heyecanla beklediği 360 Dereceden Aşk Festivali için geri sayıma geçti.

Yedinci kez rüya gibi bir Şubat ayına imza atmaya hazırlanan festivalin bu yılki teması “Nature in Love-Aşık Doğa” olarak belirlendi. Festivalin yaratıcısı, küratör Işık Gençoğlu’nun AŞK çağrısı 10 Şubat 2015’ten 15 Şubat 2015’e kadar tüm dünyada yankılanacak, İstanbul’da vücut bulacak. Birbirinden renkli etkinliklerle, çok özel sergiler ve yine büyük sürprizlerle Aşk’ın her hali İstanbul’da yaşanacak.

İstanbul Concept’in düzenlediği, beş yıl boyunca “Aşkın Damakta Kalan Tadı” olarak yol alan, geçtiğimiz sene ise yoluna “360 Dereceden Aşk Festivali” olarak devam eden festival, 2015 yılının Şubat ayını da SEVGİ-Lİ ayı ilan ediyor ve tüm dünyayı AŞK’a çağırıyor. Bu yılki teması “Nature in Love- Aşık Doğa” olarak belirlenen festivalin yaratıcısı, kuratör Işık Gençoğlu, bir yandan özel temalı partiler ve etkinliklerle festivali renklendirirken öte yandan sanatçı ve tasarımcıların kendi aşkını ifade ederek, denenebilir, yenilebilir, giyilebilir, takılabilir sergileriyle beş duyuya hitap eden müthiş bir şölen hazırladıklarını belirtiyor: “Bu yıl yoğun talep üzerine festivalin kapsamını daha da genişlettik. 10 Şubat’ta ses getirecek ve tüm AŞK tutkunlarının katılabileceği rengarenk bir açılış organize ediyoruz. 15 Şubat’a kadar da her gün türlü etkinliklerle AŞK’ı kutlayacağız.”

Bembeyaz Balonlar İstanbul Semalarını Süsleyecek

İstanbul’un kalbi Taksim’de, festival kapsamında müthiş bir mücevher sergisine ev sahipliği yapacak olan 360 Dereceden Aşk Festivali 2015, 7 farklı ülkeden 300 sanatçının katılımıyla İstanbul’un en özel mekanlarında 700 eseri on binlerce aşk tutkunu sanatseverle buluşturacak.

360 Restoran’ın 360 derece İstanbul manzaralı terası aynı zamanda çok önemli eserlerin yer alacağı bir karma sergiye de ev sahipliği yapacak. 10 Şubat akşamı “Aşk”a çağrı, “aşk”ı simgeleyen tam bin tane beyaz balonun İstanbul semalarına bırakılmasıyla adeta görsel bir şölene dönüşecek.

11 Şubat 2015 Çarşamba günü ise festival katılımcıları Glasst Gallery’deki Cam Eserleri Sergisi’nin yanı sıra sanatçı Tülin Yiğit Akgül’ün canlı performansına şahitlik edecek. 12 Şubat 2015 Perşembe günü Nuru Ziya Suites’de Karma Eserler Sergisi ve yine aynı tarihte Tomtom Gardens’da “Aşıklar Ormanı” adı altında müthiş bir fotoğraf sergisi yer alacak. Tüm sergiler şubat ayı sonuna kadar gezilebilecek.

Ünlü Tasarımcılar Aşıklarla Buluşacak

Festival’in bu yıl bir de sürprizi var; “Lover’s Bazaar”. Işık Gençoğlu, “Sadece üç gün, 12-13-14 Şubat tarihlerinde çok önemli tasarımcıların standlarıyla Tomtom Gardens, sevgiliye alışveriş yapmak isteyenler için adeta bir pazar alanına dönüşecek. Elde edilen gelirin bir bölümü ise İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği’ne bırakılacak.” sözleriyle tanımlıyor “Lover’s Bazaar”ı.

Moda’da Caz Esintileri

360 Derece’den Aşk Festivali’nin olmazsa olmazı, 13 Şubat Partisi bu kez “Romantik Film Tadında Aşk” temasıyla Moda’daki 360 Restoran’da aşıkları ve aşka inananları bir araya getirecek. Jazz konseriyle renklenecek parti mekanı aynı zamanda Leyla Diana Gücük fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

14 Şubat sabahı ise festival tutkunları Pera Palace Jumeirah otelde, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay konserinde buluşacak.

Birbirinden değerli sergileriyle, âşıkları buluşturacak, aşkı her haliyle yaşatan etkinlikleriyle İstanbul’u mesken tutacak “360 Dereceden Aşk Festivali”, 10 Şubat 2015 Pazartesi günü görkemli bir gala gecesiyle tarihi Mısır apartmanının terasında, 360 Restoran’da start alacak ve 15 Şubat 2015 Perşembe gününe kadar İstanbul’a aşkı yaşatacak.

Etiketler İlgili
Bu haberlerde ilginizi çekebilir..
Yorumlar

Comments are closed.

Menümüz